„Powrót do życia” nowy serial Polsatu. Kto w rolach głównych?

Podziel się:

Powrót do życia Sandra (Małgorzata Socha) fot.mat.pras/Polsat

Ruszyły zdjęcia do nowej produkcji Polsatu, pt.: „Powrót do życia”. Serial to wybuchowa mieszanka mrocznego dramatu i komediowego absurdu rozgrywająca się w urokliwej, nadmorskiej scenerii. W roli głównej zobaczymy Magdalenę Popławską. W pozostałych rolach wystąpią: Małgorzata Socha, Ewa Skibińska, Bartłomiej Kasprzykowski, Henryk Niebudek, Piotr Trojan, Wojciech Solarz, Joanna Żółkowska, Dorota Pomykała,  Danuta Stenka i inni. Miejscem premiery serialu „Powrót do życia” będzie platforma Polsat Box Go.

Najnowsza produkcja Polsatu to adaptacja brytyjskiej serii o nazwie „Back to Life”, nominowanej między innymi do nagrody Emmy. Opowiada historię Mai, która po spędzeniu ponad 20 lat w więzieniu za zamordowanie szkolnej przyjaciółki wraca do rodzinnego miasteczka. Wkrótce okazuje się, że nic nie jest takie proste i oczywiste, na jakie wygląda. Życie na wolności, znalezienie pracy, relacje z rodzicami, przyjaciółką, byłym chłopakiem, a już na pewno – popełniona przez nią zbrodnia. Zachowanie mieszkańców miasteczka również pozostawia wiele do życzenia, tym bardziej, że część z nich uważa się za wzór cnót i moralności.

Matka bohaterki zdradza męża w samochodzie, na potajemnych schadzkach, ojciec zbiera śmieci, a w parafialnym kole głównym tematem nie jest religia, tylko… sąsiedzi. „Powrót do życia” to mroczna i jednocześnie zabawna, na wskroś prawdziwa, ale też absurdalna historia o drugiej szansie od losu, wybaczeniu i małych rzeczach, które urastają do rangi marzeń.

Produkcja zebrała doskonałe opinie na rynku brytyjskim. „Świetnie napisany i wielowarstwowy serial, któremu udało się być jednocześnie słodkim, tragicznym i lekko wariackim” – pisał „The Times”. Z kolei w „The Guardian” można było przeczytać: „… serial, który, bez fałszywej nuty, zręcznie manewruje pomiędzy nostalgią a śmiechem”.

Za realizację  polskiej wersji serialu odpowiada Polot Media. Reżyserem jest Makary Janowski, a scenariusz opracował zespół: Beata Halastra, Ilona Łesyk-Moczulska, Małgorzata Pach-Galik i Michał Zasowski.

 Nowy serial będzie miał premierę w serwisie Polsat Box Go.

(żródło:Polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.