Premier RP: Wprowadzamy stan zagrożenia epidemicznego

Podziel się:

fot.Krystian Maj/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce.Z soboty na niedzielę zostaną zamknięte granice kraju dla cudzoziemców.

Wprowadzenie stanu epidemicznego oznacza ograniczenie działalności galerii handlowych, restauracji, pubów, a także zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób – również w kościołach i świątyniach wszystkich religii i wyznań.

Od północy z soboty na niedzielę zostaje wstrzymany międzynarodowy ruch kolejowy i lotniczy.Powrót do kraju możliwy tylko przez wskazane drogowe przejścia graniczne. Wprowadzone zostają szczegółowe kontrole na granicach na co najmniej 10 dni. W tym czasie egzekwowany będzie zakaz wjazdu dla cudzoziemców do Polski

Oznacza to że wpuszczani będą niektórzy cudzoziemcy, ale tylko ci, którzy na stałe mieszkają w Polsce i pod warunkiem poddania się 14-dniowej kwarantannie.

Zagrożenie epidemiologiczne: Restauracje, puby,galerie handolowe, apteki.

Będa ograniczenia w działaniu galerii handlowych, dostepne będą tam tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie będą zamknięte. Możliwe będą tylko usługi na wynos -powiedział Premier Mateusz Morawiecki

Dodatkowo zakazane będą zgromadzenia powyżej 50 osób.

umg/iln24

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.