Red Bull Car Park Drift. Światowa seria po raz pierwszy zawita do Polski !

Podziel się:

Uczestnicy Red Bull Car Park Drift w Egipcie Red Bull Content Pool  fot.mat.pras

Na parkingu w Strefie Kultury odbędą się wyjątkowe zawody – Red Bull Car Park Drift. Światowa seria po raz pierwszy zawita do Polski. Drift, jazda bokiem, amatorzy i profesjonaliści na jednym torze.

Krajowa czołówka, jak i amatorzy zmierzą się w nietypowym formacie, który można określić jako precyzyjny drift na specjalnym torze przeszkód. Przejazdy pojedynczych zawodników będą oceniane na podstawie precyzji pokonywania toru, dynamiki przejazdu, zaangażowania w atakowanie przeszkód. Ale sędziowie będą przyznawać też punkty m.in. za stylowy wygląd samochodu. Dla wielu amatorów będzie to jedyna możliwość rywalizacji z zawodowcami, jak równy z równym. A stawka jest wysoka – najlepszy podczas polskiego przystanku (13-14 sierpnia) zostanie reprezentantem naszego kraju w międzynarodowym finale w grudniu w Arabii Saudyjskiej.

Red Bull Car Park Drift to zawody, które zadebiutowały w 2008 roku, a 13-14 sierpnia 2022 r. po raz pierwszy odbędą się w Polsce. I można wnioskować, że jest to wyczekiwana impreza – lista startowa zapełniła się w 40 minut po starcie! Na specjalnym torze przeszkód zmierzą się amatorzy i profesjonaliści. Impreza jest otwarta dla każdego, kto ma umiejętności driftowe i samochód umożliwiający jazdę bokiem, czyli z napędem na tył, zamontowaną szperę i minimum 150 KM.

Zawodnicy nie startują w parach (jak zwykle jest w zawodach driftowych), a tor pokonują pojedynczo. Pierwszego dnia zawodów odbędą się kwalifikacje. Do finału dostanie się 20 najlepszych. Sędziowie oceniać będą m.in. poprawność, czystość i dynamikę przejazdu, styl pokonywania poszczególnych przeszkód, ogólne umiejętności driftowe, a także elementy, które stanowią o atrakcyjności tego sportu, jak: dym z opon czy wygląd auta. Czas przejazdu nie ma znaczenia, dlatego moc samochodu schodzi tutaj na dalszy plan. Ważna jest dynamika przejazdu, wykorzystanie wszystkich możliwości auta i zaangażowanie podczas pokonywania kolejnym elementów trasy.

Tory na całym świecie składają się z identycznych przeszkód, których ustawienie podyktowane jest możliwościami, jakie dają poszczególne lokalizacje, ale wymiary i kształt przeszkód są identyczne. Zawody oceniane są przez 3 sędziów, z których każdy ocenia inne elementy przejazdu w skali od 0 do 100 punktów. Łączna maksymalna nota za przejazd to 300 punktów (po 100 od każdego z sędziów).

Red Bull Car Park Drift to wydarzenie dostarczające emocji także kibicom – zarówno bezbłędne przejazdy, które budzą podziw i pokazują kunszt zawodnika, ale i spektakularne pomyłki stanowić będą o atrakcyjnym widowisku, nawet dla tych, którzy z driftem na co dzień nie mają nic wspólnego.

Ideą zawodów jest możliwość rywalizacji niezależnie od budżetów, w atrakcyjnym formacie, z utalentowanymi zawodnikami na poziomie krajowym i międzynarodowym. Podczas polskiego przystanku uczestnicy będą mogli liczyć na profesjonalne wsparcie marki MILWAUKEE® – producenta bezprzewodowych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników. Partnerami Red Bull Car Park Drift są także DJI, Garmin oraz gospodarz – Miasto Katowice.

Więcej informacji na stronie www.redbull.pl/carparkdrift

(źródło: UMK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.