Robert Lewandowski piłkarzem FC Barcelony. Jest komunikat Bayernu

Podziel się:

Robert Lewandowski przechodzi do FC Barcelony. Zdjęcie ilustracyjne, fot.Łukasz Nowak/iln24.pl

Robert Lewandowski stanął na swoim i po długich negocjacjach przechodzi do FC Barcelony – czytamy w komunikacie FC Bayern Monachium. Podpis pod umową z nowym klubem piłkarz ma złożyć w ciągu najbliższych godzin.

Nowy rozdział w karierze Roberta Lewandowskiego. Nasz napastnik długo musiał czekać na dopięcie transferu do Barcelony, ale stało się to faktem. Bayern Monachium oficjalnie poinformował na swojej stronie o porozumieniu między klubami. Polakowi do pełni sukcesu i założenia trykotu FC Barcelony brakuje jeszcze tylko testów medycznych. Jak informują niemieckie media, kontrakt ma być podpisany na cztery lata, a wartość transferu to 45 mln euro plus 5 mln euro w bonusach.

To dobrze dla obu stron, że mamy jasność. Robert jest bardzo zasłużonym zawodnikiem, wygrał z nami wszystko. Jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni – powiedział prezydent Bayernu Monachium Herbert Hainer w wywiadzie dla Bayerischer Rundfunk.

Robert Lewandowski zapisał się w historii Bayernu Monachium. Był aż sześciokrotnym najlepszym strzelcem Bundesligi. Przez osiem lat gry w Bawarii wystąpił w 378 meczach, strzelił 344 bramki. Przez cały ten okres w każdym sezonie zdobył wraz z klubem Mistrzostwo Niemiec.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.