Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA 2020 !

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak iln24.pl

Robert Lewandowski wybrany Piłkarzem Roku 2020 na uroczystej gali w Genewie. Napastnik Bayernu Monachium został najlepszym napastnikiem sezonu 2019/2020 .

 To niesamowite uczucie. Chciałbym podziękować moim kolegom z drużyny i trenerom, z którymi na co dzień pracuję. Oczywiście chciałbym również podziękować mojej rodzinie ”- powiedział Lewandowski. „Jako mały chłopiec marzyłem o grze na dużych stadionach. Stanie tutaj teraz wiele dla mnie znaczy ”- powiedział 32-latek.

„Robert Lewandowski zasługuje na miano„ Piłkarza Roku Europy ”. Nie tylko ze względu na swoje cele, ale  sposób interpretowania roli napastnika, wyznaczył standardy w całym sezonie . Fajnie, że teraz spotyka się z uznaniem, które od dawna mu się należy. Manuel Neuer również zasługiwałby na ten tytuł, ponieważ on też wykonał niesamowitą robotę ”- mówił  trener Hansi Flick.

Robert Lewandowski  w drodze po potrójną koronę dla Bayernu strzelił az 55 goli w 47 meczach, polak nie trafił tylko w pięciu meczach ! Lewy został królem strzelców Bundesligi zdobywając 34 gole w barwach Bayernu, w wygranej przez Bawarczyków Lidze Mistrzów Robert trafił aż 15 razy, natomiast w Pucharze Niemiec zdobył 6 bramek.

(FCBM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.