Ryanair odwołuje wszytskie loty do Włoch

Podziel się:

fot.Ryanair

Ryanair,  w odpowiedzi na decyzję rządu Włoch o zablokowaniu możliwości podróżowania w całym kraju w obawie przed wirusem Covid-19, ogłosił całkowite zawieszenie lotów do/z Włoch.

Odwołania lotów będą wyglądały następująco:

  1. Od środy 11 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:000 Ryanair zawiesi wszystkie loty krajowe we Włoszech.
  2. Od piątku 13 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair zawiesi wszystkie loty europejskie z/do Włoch.

Wszyscy pasażerowie, których loty nie odbędą się otrzymali taką informację. Pasażerowie, którzy przebywaja we Wloszech i chcą wrócić, mogą bezpłatnie zmienić datę wylotu i lecieć najpóźniej w piatek 13 marca. Pozostali pasażerowie mogą otrzymać zwrot kosztów lub punkty Travel Credit na podróż Ryanairem w ciagu najbliższych 12 miesięcy.

Ryanair nadal będzie w pełni przestrzegał wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zakazów lotów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach – zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit.

Ryanair szczerze przeprosił wszystkich pasażerów za zakłócenia spowodowane przez decyzję rządu włoskiego o zablokowaniu możliwości podróżowania w całym kraju.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.