Sensacja w 3. lidze. Porażka wicelidera grupy z ostatnią drużyną

Podziel się:

Fot. Marek Wawrzyszko/iln24.pl

Świdnik: Sensacja w 3. lidze piłki nożnej mężczyzn. Avia Świdnik przegrała z Karpatami Krosno 0:1 w meczu 11. kolejki w grupie IV. Wynik jest zaskoczeniem, gdyż świdniczanie zajmują drugie miejsce w tabeli, a klub z Krosna jest ostatni.

Pierwsza połowa meczu w była dość wyrównana, jednak bez wielu sytuacji bramkowych. Dopiero po przerwie gra stała się bardziej zacięta, ze zdecydowaną przewagą gospodarzy. To oni prowadzili większy pressing na bramkę rywali, ale ostatecznie to goście mogli się cieszyć.

Po 70. minutach meczu, sędzia podyktował rzut karny dla Karpat za faul jednego z zawodników Avii na rywalu we własnym polu karnym. Piłkarze gospodarzy protestowali, ale arbiter pozostawał niewzruszony, a 2 zawodników (Rafał Kursa i Patryk Małecki) zobaczyli żółtą kartkę. Natomiast „jedenastkę” skutecznie wykorzystał Kamil Radulj.

Przez kolejne 20 minut, do ostatniego gwizdka, „Żółto-Niebiescy” próbowali odmienić losy spotkania, ale bezskutecznie. Nie pomogło im nawet to, że przez kilka minut Karpaty grały w dziesiątkę – w doliczonym czasie Bartłomiej Olszewski dostał czerwoną kartkę za faul na rywalu.

Porażka Avii była sensacyjna, gdyż przed meczem zajmowała 2. miejsce w grupie, i to tylko z powodu gorszego bilansu bramkowego od Wieczystej Kraków, będącej na czele tabeli (obydwie drużyny miały po tyle samo punktów). Natomiast Karpaty były na ostatnim miejscu. Co więcej, krośnianie wcześniej wygrali zaledwie 1 mecz, w pierwszej kolejce (co ciekawe, wówczas pokonali… Wieczystą). Kolejne 2 spotkania zremisowali, a następnie zanotowali 7 porażek z rzędu.

Mimo to, obydwie drużyny wciąż zajmują to samo miejsce, co przed meczem. Karpatom, mającym 8 punktów, w awansie o miejsce wyżej przeszkodził Sokół Sieniawa. Ten klub, również sensacyjnie, pokonał na wyjeździe Garbarnię Kraków 4:3, i z 10 punktami zajmuje 15. miejsce. Z kolei przedostatnie w tabeli Orlęta Radzyń Podlaski mają również 8 „oczek”, ale lepszy bilans bramek od Karpat.

Natomiast w tabeli prowadzi Wieczysta. Po dzisiejszym remisie z Wisłoką Dębica na wyjeździe, ma 22 punkty. O „oczko” mniej ma Avia, natomiast na 3. miejscu jest Siarka Tarnobrzeg z 20 punktami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.