Siatkarskie EURO 2021. Polacy wychodzą z grupy!

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com

Kraków: Kolejne zwycięstwo Polski na Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Tym razem na Tauron Arenie pokonali Greków 3:1.

Pierwszy set był dla „Biało-Czerwonych” bułką z masłem. Szybko objęli prowadzenie i uciekli rywalom, wygrywając ostatecznie 25:15. Drugi set już był zdecydowanie bardziej wyrównany. Tylko w jednym momencie różnica między drużynami wynosiła więcej niż 2 punkty (przy prowadzeniu Greków 8:5). Pod koniec seta Polacy zdobyli przewagę i wygrali go wynikiem 25:22.

Trzeci set należał już do Helleńczyków. Już na początku udało im się zdobyć ponad 2-punktową przewagę – od prowadzenia 5:2 prowadzili co najmniej trzema punktami (a w pewnym momencie nawet siedmioma). Ostatecznie wygrali seta 25:20.

W czwartym secie Polacy podnieśli się. To oni zdobyli pierwsze 2 punkty i przez długi czas Grekom nie udało się doprowadzić nawet do remisu. Dokonali tego dopiero wyrównując na wynik 16:16. Od tamtego momentu rozgrywka była wyrównana. W pewnym momencie Grecy objęli prowadzenie 20:19, Polakom jednak udało się je odzyskać, uzyskując wynik 22:21. Przy piłce meczowej dla „Biało-Czerwonych” Grecy doprowadzili do remisu 24:24. Ostatecznie Polakom potrzebne było 26 punktów do wygrania seta i meczu.

We wcześniejszym dzisiejszym meczu Ukraina pokonała Portugalię 3:2. W grupie „A” rozegrano już 3 kolejki. Na pierwszym miejscu w grupie jest Polska i na 2 kolejki przed końcem fazy grupowej ma pewny awans do dalszej fazy turnieju.

Grecja 1:3 Polska
(15:25, 22:25, 25:20, 24:26)
Tabela grupy „A” po 3 kolejkach
[punkty – wygrane mecze (w tym wygrane wynikiem 3:2) / przegrane mecze (w tym przegrane wynikiem 2:3) – wygrane sety/przegrane sety]