Słynny Oktoberfest odwołany ! Smutna wiadomość dla miłośników piwa

Podziel się:

fot.Pixabay

Oktoberfest, największy festiwal piwa na świecie odwołany. Ze względu na rozprzestrzenianie się Covid-19. Minister Bawarii Markus Söder i burmistrz Monachium Dieter Reiter odwołali Oktoberfest 2020 r. na wspólnej konferencji prasowej- czytamy w specjalnym komunikacie Oktoberfest.

Słynne bawarskie święto piwa, które corocznie odbwa się w Monachium przyniesie w tym roku straty nie tylko w branży piwnej. Niestety odczują to również hotelarze i restauratorzy, gdyż na festiwal do Monachium przyjeżdża nawet 6 milionów gości.

„Ryzyko jest po prostu zbyt wysokie”

Oktoberfest 2020 miał się odbyć w dniach od 19 września do 4 października 2020 roku. Spodziewano się około sześciu milionów odwiedzających z całego świata. Jednak w czasach Covid-19 ryzyko infekcji w namiotach w większości wypełnionych piwem oraz z wieloma ludźmi na ulicach i alejkach na Theresienwiese byłoby zbyt duże.

Decyzję o odwołaniu Oktoberfest 2020  przedstawił na konferencji  prasowej premier Markus Söder z Bawarskiej Kancelarii Państwowej, „Uzgodniliśmy, że ryzyko jest po prostu zbyt wysokie” -dodał.

„Biorąc pod uwagę fakt, że opracowanie szczepionki i skutecznego leku przeciwko Covidowi 19 prawdopodobnie zajmie trochę czasu, ten krok był logiczny i konieczny” – powiedział rzecznik gospodarzy  Oktoberfestu Peter Inselkammer . „Zdrowie naszych gości jest dla nas szczególnie ważne i ma najwyższy priorytet”.

(oktoberfest.de)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *