“Stay Together- Nie Bądź Obojętny” – polskie i ukraińskie gwiazdy w koncercie który pokaże Polsat

Podziel się:

“Stay Together- Nie Bądź Obojętny”  fot.Polsat

Już w piątek 24.02.2023 telewizja Polsat prosto z Rzeszowa- Jasionki nada wyjątkowy koncert charytatywny pod nazwą „Stay Together- Nie Bądź Obojętny” poświęcony wsparciu pogrążonej w wojnie Ukrainie.
W koncercie weźmie udział plejada największych gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in. Kuba Badach, Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Edyta Górniak, Kayah, IRA, Jan Borysewicz, Muniek i Przyjaciele czy Sound’N’Grace.

 „Stay Together – Nie Bądź Obojętny”- polskie i ukraińskie gwiazdy w koncercie dla Ukrainy

Na scenie wystąpią artyści ukraińscy, między innymi: Jamala- zwyciężczyni Eurowizji z 2016 roku, znana widzom Polsatu również z programu „Taniec z Gwiazdami”, Nadia Dorofeeva, Jerry Hail, Nastia Kamenskih, Marien oraz duety polsko-ukraińskie m.in. Krystian Ochman i Jerry Heil, Grzegorz Hyży i Sound’NGrace, Kayah i Nastia Kamenskih oraz Kuba Badach i mająca polskie korzenie – Julia Belei. Widzowie usłyszą między innymi: „Thank you, stranger” Jamali, „Hallelujah” Leonarda Cohena, „Imagine” Johna Lennona, „Don’t give up” autorstwa legendarnego Petera Gabriela, „Knocking on Heaven’s Door” w wykonaniu Ray’a Wilsona czy „Czerwoną Kalinę – ukraińską pieśń ludową.

,,Chcemy głosem polskich i ukraińskich artystów przypomnieć, że wojna trwa. Potrzeba naszego wspólnego działania i solidarności, żeby ją zakończyć. Po raz kolejny głośno powiedzmy, że nie możemy być obojętni wobec bestialskich działań Rosji w Ukrainie. Poprzez ten koncert chcemy również podziękować wszystkim tym, którzy na różne sposoby wspierają ukraiński naród  i zachęcić do dalszej pomocy” – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku BGK, który jest współorganizatorem wydarzenia.

Miejsce koncertu zostało wybrane nieprzypadkowo: lotnisko w Jasionce to punkt strategiczny na mapie Polski jeśli chodzi o wielowymiarową pomoc Ukrainie. To właśnie tu znajduje się ogromna baza transportowa i przeładunkowa sprzętu wojskowego, a także hub medyczny: stąd przewożeni są ranni i chorzy zza wschodniej granicy kraju.

Koncert  prosto z Rzeszowa-Jasionki będzie nadawany w dwóch ukraińskich stacjach o godzinie 20:00 New Channel i Suspilne Kultura. Retransmisja wydarzenia na antenie głównej Polsatu oraz w mediach społecznościowych będzie dostępna od godziny 21:10 (https://www.facebook.com/StayTogether.koncert)

Scenariusz koncertu: Bolesław Pawica, Robert Klatt, reżyseria: Bolesław Pawica.
Koncert poprowadzą: Paulina Sykut-Jeżyna i Ołeh Biłecki.

Więcej na temat koncertu na stronie: https://www.staytogether.pl/

( źródło:Polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.