Superpuchar Europy dla Bayernu. Javi Martinez bohaterem asysta Lewandowskiego !

Bayern Monachium zwycięzcą Superpucharu Europy po raz  drugi w historii . Bawarczycy pokonali w Budapeszcie po dogrywce Seville 2-1. Bramkę na wagę zwycięstwa w 104 minucie zdobył rezerwowy Javi Martinez.

Coż za thriller w Budapeszcie ! Obecny zdobywca Ligi Mistrzów pokonał triumfatora Ligi Europy Seville 2-1 po dorywce , mecz zakończył się wynikiem (1-1). W 99 miucie Hans Flick wprowadził na boisko Javi Martineza, hiszpan już po kilku minutach gry w 104 minucie strzelił decydującego gola po którym Bayern Monachium sięgnął po Superpuchar Europy drugi raz w historii klubu.

Asysta Roberta Lewandowskiego i gol Bayernu na 1:1

Bayern stracił gola już w 13 minucie po rzucie karnym na Ivanie Rakiticu, jedenstke  dla Sevilli wykorzystał Lucas Oscampos. Na odpowiedź Bayernu czekaliśmy kilkanaście minut. W 34 minucie  Robert Lewandowski popisał się piękną asystą , dogrywając w polu karnym piłkę z powietrza która idealnie trafiła do Leona Goretzki ,który pięknym strzałem wywalczył remis. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kapitan naszej reprezentacji otrzymał doskonałe podanie od Leroya Sane które zamienił na bramkę, ale Polak był na spalonym.

Doskonałą formą wykazał się bramkarz Bayernu Manuel Neuer, gdyby nie jego fantastyczne interwencje mecz potoczył by się zapewne całkiem innym torem.

FC Bayern – FC Sevilla (1: 1) (2-1 po dogrywce)