Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat na Stadionie Śląskim – powstaje ogomna scena ważąca 300 ton ! (ZDJĘCIA)

Podziel się:

fot. Tomasz Żak / BP UMWS

Na Stadionie Śląskim gwiazdy to absolutny krajowy top !. Obecny rok będą z nami żegnać: Michał Szpak, Maryla Rodowicz, Łobuzy, Ewa Farna, Sławomir, Liz Mitchell (wokalistka Boney M), The Show a Tribute to Abba, The Gipsy Band, Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska oraz Feel. Wstęp na Sylwester na Stadionie Śląskim jest darmowy.

Telewizja Polsat już od 2015 organizuje zabawy sylwestrowe w stolicy naszego województwa. Jak mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic, te poprzednie edycje udowodniły, że miasto radzi sobie z tego typu wyzwaniami. W tym roku plany organizacyjne pokrzyżował zakończony już Szczyt Klimatyczny ONZ. Pojawił się pomysł organizacji regionalnego Sylwestra w obiekcie, który jest symbolem naszego województwa.

Budowanie ważącej blisko 300 ton sceny na Stadionie Śląskim zaczęło się już 5 grudnia. Konstrukcja zniknie z Kotła Czarownic 6 stycznia.

Idea organizacji pożegnania 2018 r. na Stadionie Śląskim zdobyła przychylność Zarządu Województwa Śląskiego z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele.

„Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Stadion Śląskim jest dla naszego regionu wyjątkowym miejscem. W moim odczuciu ten Sylwester otworzy nowy etap w jego historii. Dla wszystkich gości mamy przygotowanych blisko 60 tysięcy miejsc. Oczywiście nie zapominamy o widowni telewizyjnej. Tzw. lokowanie produktu, jakim jest marka województwa śląskiego, w czasie tej relacji telewizyjnej jest dla nas bardzo ważne. Chcemy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do promowania województwa śląskiego. Przy tej okazji, po licznych konsultacjach, wsłuchując się też w głos mieszkańców, myśląc też o lokatorach sąsiedniego Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie podczas tej wyjątkowej zabawy zakazu dla fajerwerków” – tłumaczył marszałek województwa podczas konferencji poświęconej Sylwestrowej Nocy Przebojów.

 

fot. Tomasz Żak / BP UMWS

(UMWS.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.