Mecz towarzyski: Szkocja -Polska. Piątek ratuje remis w debiucie Michniewicza

Reprezentacja Polski pod wodzą nowego szkoleniowca Czesława Michniewicza  remisuje ze Szkocją 1-1 w  towrazyskim meczu w Glasgow po golu Krzysztofa Piatka. To ostatni sprawdzian przed wtorkowym meczem barażowym na Stadionie Śląskim w Chorzowie w grze  o mundial w Katarze.

Na Hampden Park w Glasgow reprezentacja Polski pod wodzą debiutującego w roli selekcjonera Czesława Michniewicza  zremisowała ze Szkocją 1-1   . W wyjściowej jedenastce nie zobaczyliśmy kapitana Roberta Lewandowskiego, oraz Wojciecha Szczęsnego. Szansę debiutu od nowego selekcjonera dostał od pierwszych minut Szymon Żurkowski.

Początek meczu dla Szkotów, już w 10 minucie po indywidulanym rajdzie Pattersona strzał napastnika nie zagroził bramce Skorupskiego, minutę póżniej Żurkowski dogrywa Moderowi w polu karnym lecz piłka ląduje daleeko od celu.

W 23 minucie doskonała sytuacja Salomona po dośrodkowaniu Krychowiaka strzałem głową z pięciu metrów posyła piłkę nad poprzeczką. Chwilę później strzał z dystansu Christiego  ląduje ponaad bramką, kolejne natarcie gospodarzy, po uderzeniu sprzed pola karnego Adamsa Skorupski broni na raty. Co za końcówka pierwszej połowy Skorupski po dwóch uderzeniach Szkotów ratuje nas przed utratą bramki.

Początek drugiej połowy nie dla Krzysztofa Piatka sam na sam z Gordonem uderza koło słupka. Ależ ma pracy Łukasz Skorupski Szkoci doskonale weszli w drugą połowę nacierając na bramkę Biało-Czerwonych. Los się zemścił, po doskonałej kontrze w 67 minucie i strzale Krzysztofa Piątka piłka mija bramkarza, ale piłkę z lini pola karnego wybija obrońca , minutę później po stałym fragmencie gry i dośrodkownaiu w pole karnym Kieran Tierney po strzale głową daje prowadzenie reprezentacji Szkocji.

Niesamowity zwrot akcji w ostatniej minucie doliczonego czasu gry rzut karny dla Polski. Krzysztof Piątek faulowany w polu karnym przez bramkarza wytrzymał napięcie trafiajac z jedenastu metrów ratuje remis dla Polski.

Szkocja – Polska 1-1 (o-0 ) 68′ Tierney, 94′ Piatek