Szlachetna Paczka aktorów „M jak miłość”

Podziel się:

fot.pras

Tego dnia najsłynniejsza kuchnia w Polsce zamieniła się w nietypowy plan zdjęciowy. W serialowej Grabinie u rodziny Mostowiaków aktorzy „M jak miłość” przygotowali swoją Szlachetną Paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. – Jestem ogromnie szczęśliwa, że właśnie w tej mojej kuchni, u mojej rodziny, możemy zapakować Szlachetną Paczkę dla osób, które tego potrzebują. Uważam, że najpiękniejszą rzeczą na świecie jest dać od siebie to, co się ma najlepszego i przekazać to drugiej osobie – powiedziała Teresa Lipowska, serialowa pani Barbara.  

– Jesteśmy w kuchni, w której ja też wychowałem się jako widz serialu „M jak miłość” już osiemnaście lat temu. Ta kuchnia kojarzy się z jakimś takim ciepłem domowym i z domowym ogniskiem – komentował Mikołaj Roznerski, który razem z Teresą Lipowską, Rafałem Mroczkiem oraz Małgorzatą Pieńkowską przygotował dedykowaną pomoc dla rodziny pani Justyny i pana Jarosława.

Schorowani seniorzy potrzebują… tapczanu

– Pan Jarosław i Pani Justyna to są starsi państwo. Pomagamy im ze względu na to, że pani Justyna ciężko zachorowała i w zasadzie brakuje im środków do życia – mówił serialowy Marcin.
Życie pani Justyny (65 l.) i pana Jarosława (65 l.) nigdy nie należało do lekkich. Dopiero gdy się poznali i pokochali, uwierzyli w to, że los może się uśmiechnąć także i do nich. Wtedy przyszła diagnoza. Szereg schorzeń i podejrzenie raka kości doprowadziły kochające się małżeństwo na skraj załamania oraz biedy. By ratować życie pani Justyny i przedłużyć ich wspólny czas, zadłużyli się, czego skutki ich rodzinny budżet odczuwa do dziś. Po odliczeniu opłat za mieszkanie, lekarstwa i spłatę długu, na miesiąc zostaje im 299 zł na osobę – nieco ponad 9 zł na dzień. Wśród swoich najpilniejszych potrzeb seniorzy wymienili żywność, środki czystości oraz… tapczan. Swój obecny otrzymali wiele lat temu od rodziny, która wymieniając meble w mieszkaniu, podarowała im swój stary.
– Sytuacja seniorów w naszym kraju jest ciężka, dlatego też wybraliśmy tych państwa, żeby dla nich zrobić Paczkę – powiedział Rafał Mroczek.

Historia miłości przez duże M

Mimo przeciwności pani Justyna i pan Jarosław starają się być samodzielni i nie narzekać. Sekretem ich małżeństwa jest miłość – pielęgnują ją każdego dnia, to ona daje im siły.  Żyją bardzo skromnie, ale tworzą szczęśliwą rodzinę, która potrafi czerpać radość z każdej chwili wspólnego spaceru z pieskiem czy rozmów przy herbacie. Nie wiedzą, ile czasu im zostało, ale chcą spędzić „jesień życia” w szczęściu. Razem.
– To jest piękne, że oni się tak wspierają, kiedy pan Jarosław mówi do pani Justyny „nie przejmuj się, mamy siebie, jesteśmy razem – to jest najważniejsze” – mówiła w rozmowie z aktorami Anna Wilczyńska, prezes Stowarzyszenia WIOSNA organizującego Szlachetną Paczkę.
– Miłość w takim wieku jest bardzo potrzeba. To ich trzyma – dodaje Teresa Lipowska. – Nasze M jak miłość będzie też trzymało, żeby ta miłość u nich się bardzo rozwijała.
(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.