Nowa metoda złodziej okradających samochody metodą ,,Na kolec,,

Podziel się:

fot.Policja

Okradali samochody metodą ,,Na kolec,,związanych z przebijaniem opon w samochodzie. Policjanci zatrzymali już w tej sprawie dwóch obywateli Gruzji .Grozi im do 10 lat więzienia.

Od kilku miesięcy leszczyńska Policja otrzymywała sygnały o kradzieżach dokonywanych metodą na tzw. kolec. Polega ona na tym, że sprawcy przebijają oponę w samochodzie, gdy widzą jak ktoś korzysta z bankomatu. Kierowca po wypłaceniu pieniędzy, jadąc samochodem, jest obserwowany i kiedy w pewnym momencie orientuje się, że nie ma powietrza w oponie zaczyna interweniować (wymienia koło, dzwoni po pomoc), najczęściej nie zamykając samochodu. Wówczas do działania wkraczają sprawcy kradzieży, zabierając niespostrzeżenie z pojazdu torebkę, saszetkę, czy aktówkę wraz z zawartością.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na ogłoszenie podejrzanym sześciu zarzutów kradzieży powiązanych z uszkodzeniami mienia i włamań. W wyniku przestępstw pokrzywdzeni tracili pieniądze, dokumenty, telefony i przedmioty osobiste. Łączne straty wyniosły blisko 20 tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował dwóch podejrzanych na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznań)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.