Tarnobrzeg. Nielegalne automaty do gier zarekwirowane przez KAS

Podziel się:

fot.KAS 

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w Tarnobrzegu  6 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Od początku roku podkarpacka KAS zarekwirowała blisko 400 tego typu urządzeń- informuje Edyta Chabowska Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Funkcjonariusze KAS prowadzili na terenie Tarnobrzega działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.
Podczas  kontroli jednego z lokali zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości 6,7 tys. złotych. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.  Organizatorowi nielegalnych gier a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.

Hazard? Nie daj się wciągnąć

Niezależnie od działań kontrolnych w obszarze zwalczania nielegalnego hazardu, podkarpacka KAS prowadzi także kampanię edukacyjną pod hasłem: „Hazard? Nie daj się wciągnąć”.

Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży.

Do akcji dołączyło już 110 szkół z woj. podkarpackiego. Spotkania prowadzone są z uczniami klas 7. i 8. szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.