Warszawa- Fabryka papierosów ukryta w piwnicy rozpracowana przez KAS i CBŚP

Podziel się:

fot.KAS

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), w oparciu o ustalenia operacyjne zlokalizowali na terenie Warszawy posesję, w której ukryta była fabryka papierosów-poinformowła Justyna Pasieczyńska Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jak informuje Justyna Pasieczyńska Rzecznik Prasowy  funkcjonariusze mazowieckiej KAS i CBŚP  ujawnili Papierosy, maszynę i komponenty do produkcji papierosów ujawnili.Wartość rynkowa towaru wynosi prawie 160 tys. zł. Czterem osobom postawiono zarzuty karne skarbowe.

W kilku wygłuszonych pomieszczeniach piwnicy, znajdowała się kompletna linia służąca do produkcji papierosów.

Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli 121 tys. sztuk gotowych papierosów zapakowanych w pudełka typu „pizza” i 90 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz półprodukty służące do wytwarzania papierosów tj.: filtry, bibuły i owijki.

W trakcie akcji, na posesję przyjechał samochód dostawczy, w którym znajdowały się 3 worki tytoniu. W miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych, mundurowi ujawnili marihuanę i tabletki ecstasy.

Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 34 do 44 lat. Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Południe postawił im zarzuty karne skarbowe dotyczące m.in. wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych. Wobec trzech mężczyzn zastosowano dozór policyjny, jeden mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.