Tarnów. Pościg za 16-latkiem bez ,,prawka,, pełne auto nastolatków..

Podziel się:

fot.Policja

16- latek wraz z kompanami postanowił spróbować sił i omijając zatrzymujący go patrol drogówki uciec policjantom. W zatrzymanym aż 24-letnim Oplu podróżowało aż siedmiu nastolatków. Całą siódemką zajmie się teraz sąd dla nieletnich poinformował w piątek Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Do całego zdarzenia doszło w środę w okolicach Tarnowa. W rejonie wiaduktu w Skrzyszowie policjanci zauważyli jadącego na brzeskich numerach rejestracyjnych opla astrę, którego kierowca pomimo terenu zabudowanego jechał z prędkością znacznie przekraczającą dozwolone 50 km/h. Użyte urządzenie kontrolne wskazało przekroczenie prędkości o 30 km/h.

Policjanci dali sygnał do zatrzymania pojazdu,  jednak samochód na widok mundurowych przyśpieszył, zjechał na lewy pas jezdni, po czym omijając policjanta, odjechał w stronę Szynwałdu. Policjanci nadając sygnały świetlne i dźwiękowe, rozpoczęli pościg, który nie trwał długo. Parę kilometrów dalej kierowca widząc na „ogonie” zbliżający się radiowóz, zwolnił, a po chwili się zatrzymał .

Siedmiu nastolatków w 24-letnim Oplu bez badań technicznych

Policjanci z tarnowskiej drogówki zapewne widzieli już nie jedno, ale jakie było ich zdziwienie gdy  za kierownicą zastali 16-latka, który z racji wieku nie ma prawa jazdy, a jakby tego było mało, mocno zdezelowany, pożyczony 24-letni samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. To niestety nie koniec zaskakujących faktów, jakie tego wieczora czekały na policjantów. Wraz z chłopakiem samochodem podróżowało … sześcioro nastolatków w wieku 15, 16 lat. Pięcioro z nich na tylnej kanapie. Jak to możliwe? Troje zajmowało tylne fotele, dwoje zaś przestrzeń między nimi, a przednimi fotelami. Aż strach pomyśleć co mogłoby się stać, gdyby doszło do wypadku-relacjonuje Gleń.

Jak się okazało jeden z nastolatków był poszukiwany  przez tarnowski sąd i policję, po tym, jak kilka tygodni wcześniej uciekł z jednej z placówek wychowawczych.

Całą siódemką zajęli się tarnowscy policjanci, a w najbliższym czasie również sąd dla nieletnich i to on ostatecznie zdecyduje o dalszym losie młodych ludzi. Kierowca odpowie za jazdę bez uprawnień a cala siódemka za naruszenie zakazu spotkań, który obowiązuje w czasie epidemii. Policjanci ustalają także osobę odpowiedzialną za udostępnienie pojazdu nieletniemu  bez prawa jazdy.

(kwpk)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *