TIER nowy operator wynajem hulajnog dostępny w kolejnym polskim mieście

Podziel się:

fot.mat pras Tier 

W Polsce pojawił się kolejny nowy gracz na rynku e-hulajnog Tier.Gdańsk był pierwszym miastem, w którym TIER udostępnił swoje pojazdy, następnie pojawiły się one w Gdyni, Spocie, a od 30 kwietnia dostępne są także w Krakowie.

TIER nowy operator w obszarze mikromobilności, od 30 kwietnia dostępny również w  Krakowie. TIER jest pierwszą firmą z tej branży, która podpisała z miastem porozumienie o warunkach współpracy jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Kraków jest też krokiem milowym dla berlińskiego startupu – to już setne miasto na świecie, w którym TIER zmienia mobilność na dobre.

Po polskim debiucie w Trójmieście TIER dostarczył na ulice stolicy małopolski 700 e-hulajnóg, a następnie będzie sukcesywnie zwiększać ich ilość w zależności od potrzeb lokalnej społeczności.

Kraków to rynek wyjątkowy. Miasto jest od lat bardzo zaangażowane w kwestie związane z walką ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza. Te same wartości są również kluczowe w strategii zrównoważonego rozwoju TIER, który od stycznia 2020 r. jest firmą neutralną klimatycznie, pierwszą z obszaru mikromobilności, której udało się osiągnąć ten cel.

Proaktywny dialog z miastem i jego mieszkańcami

TIER jest pierwszym operatorem hulajnóg elektrycznych w Krakowie, który wystąpił do władz miasta z wnioskiem o podpisanie porozumienia o współpracy przed rozpoczęciem działalności. Na mocy tego porozumienia marka chce stać na czele pozytywnych zmian w ruchu miejskim oraz przyczynić się do redukcji emisji z transportu samochodowego. Warunki ogólne, które obejmują wyznaczony obszar działalności i strefy zakazu parkowania, zostały określone i wdrożone w ścisłej współpracy z urzędnikami miejskimi. TIER zobowiązał się też do prowadzenia zrównoważonego biznesu uwzględniającego dobro miasta i jego mieszkańców.

Bezpieczna i zrównoważona jazda przez Kraków

Elektryczne hulajnogi TIER wyróżniają się szeregiem innowacyjnych funkcji, które służą bezpieczeństwu i wygodzie użytkowników. Są wśród nich największe na rynku koła, podwójne hamulce, szersza podstawa, podwójna nóżka, uchwyt do bezprzewodowego ładowania telefonów oraz podwójne zawieszenie. Wszystko to razem sprawia, że miejska podróż na nich jest płynna, komfortowa i przede wszystkim bezpieczna. Każda przejażdżka z TIER jest nie tylko neutralna dla klimatu, ale także objęta ubezpieczeniem OC. Co ważne, e‑hulajnogi TIER mają najdłuższą żywotność na rynku, a ponadto wykwalifikowani technicy regularnie dbają o stan techniczny pojazdów.

 Jak zacząć jeździć TIER

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją, skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść nóżki, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku “Zakończ przejazd”. Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 45 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2.50zł.

 Najlepiej przekonać się samemu

Osoby, które po raz pierwszy zarejestrują w aplikacji TIER mogą otrzymać dwa darmowe odblokowania i 40 darmowych minut dodanych do ich konta po zarejestrowaniu się z kodem TIERPOLSKA [1].

[1] Jeden kod na każdego nowego użytkownika. Kody można aktywować do 01.06.2021 i wykorzystać do końca 2021 roku. Po wykorzystaniu kodu obowiązuje nasz cennik ogólny.

(tier)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.