Paulo Sousa odchodzi z kadry?! Cezary Kulesza przeciwko decyzji trenera

Podziel się:

Paulo Sousa. Fot. Mateusz Włodarczyk/PGE Narodowy

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza poinformował, że szkoleniowiec męskiej reprezentacji narodowej Paulo Sousa chce rozwiązać kontrakt. Prezes federacji dodał, że sprzeciwia się decyzji trenera.

Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z P.Z.P.N. z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem” – napisał 26.12 na Twitterze C. Kulesza.

P. Sousa jest szkoleniowcem polskich piłkarzy od stycznia 2021 roku. Portugalczyk, były piłkarz kadry swojej ojczyzny, zastąpił wówczas na stanowisku Jerzego Brzęczka. Za jego kadencji „Biało-Czerwoni” rozegrali 15 spotkań. 6 z nich wygrali, 5 zremisowali, 4 przegrali. Zwycięstwa osiągnięto w meczach z Albanią, Andorą oraz San Marino (z każdą z tych reprezentacji Polacy zagrali w tym roku dwukrotnie). Poza Albanią, nie były to jednak drużyny reprezentujące co najmniej średni poziom.

Pod wodzą Portugalczyka Polakom udało się zremisować m.in. z 2 drużynami z wyższej półki (z Anglią oraz z Hiszpanią). Jednak po ostatnim meczu z Węgrami, przegranym 1:2, na szkoleniowca spadła fala krytyki. Trenerowi zarzuca się również słaby występ „Biało-Czerwonych” na tegorocznych Mistrzostwach Europy, na których Polska odpadła po fazie grupowej.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że P. Sousa może objąć funkcję szkoleniowca jednego z brazylijskich klubów. Kilka tygodni wcześniej jednak zapewniał media, że zamierza prowadzić polską reprezentację do końca eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata.

W fazie grupowej eliminacji Polska zajęła 2. miejsce z grupie I. W marcu ma zagrać w barażach. Mecz pierwszej kolejki zagra z reprezentacją Federacji Rosyjskiej w Moskwie, a w razie wygranej spotka się ze zwycięzcą meczu Szwecja-Czechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.