Urodziny niedźwiedzi polarnych i mikołajki u zwierzaków

Podziel się:

fot.(pras.)

Niedźwiedzie polarne z Warszawskiego ZOO urodziły się 2 grudnia i w najbliższą niedzielę będą świętowały swoje 8 urodziny! Ponadto wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i zwierzaki, podobnie jak dzieci, czekają na prezenty. Przez ostatni rok wiele z nich było bardzo grzecznych, w związku z tym Święty Mikołaj ma dużo pracy i potrzebuje wsparcia w pakowaniu prezentów. Są zatem co najmniej dwa powody, by przyjść w niedzielę do ZOO! Będzie ciekawie, zabawnie i smacznie!

 

Impreza startuje o godzinie 10.00 w Ptaszarni, gdzie przewidziano mnóstwo atrakcji, potem przed godz. 13.00 korowód gości przejdzie pod wybieg niedźwiedzi polarnych, by Gregorowi i Aleutowi odśpiewać „Sto lat”. Ale po kolei.

W Ptaszarni będziecie mogli porozmawiać z opiekunami niedźwiedzi oraz bliżej poznać Grzesia i Alego (tak pieszczotliwie są tu bliźniacy nazywani), ich upodobania, historię czy sekrety z niedźwiedziego życia. Pokażemy Wam też jakie przysmaki uwielbiają nasze miśki, zobaczycie prawdziwą niedźwiedzią czaszkę, a przez binokulary przyjrzycie się z bardzo bliska m.in. niedźwiedziej sierści.

Przychodząc w niedzielę do ZOO skorzystacie z możliwości poszerzenia swojej wiedzy na temat zwierząt polarnych. Czeka na Was mini gra terenowa „Co wiesz o zwierzętach polarnych” i polarne koło fortuny z nagrodami. Stworzycie również własnoręcznie przypinkę z jednym z polarnych zwierzaków.

Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w zabawie „Zapoluj jak niedźwiedź polarny”, pokazującej jaki wpływ na życie niedźwiedzi polarnych ma ocieplenie klimatu. Wspaniała zabawa w służbie edukacji!

Na miłośników rysowania będą czekały kolorowanki z książki „Idziemy do ZOO…”! Trzeba będzie wykazać się nie lada zdolnością obserwacji albo ogromną wyobraźnią, żeby pokolorować np. białe niedźwiedzie polarne, które przecież nie zawsze muszą być białe…

 

Równolegle w Ptaszarni będzie się odbywało pakowanie mikołajkowych prezentów dla zwierzaków i w związku z tym zapraszamy ochotników na Pomocników Świętego Mikołaja do pomocy przy pakowaniu.

Sami też możecie zostać Mikołajem i przynieść dla zwierząt prezenty, ale takie, które będą dla nich atrakcyjne i bezpieczne. I wcale nie muszą być nowe. Spakowane w niedzielę, do mieszkańców Warszawskiego ZOO trafią w czwartek 6 grudnia – w dzień Mikołajek. W tym roku możecie przynosić prezenty dla naszych drapieżników: niedźwiedzi polarnych – Gregora i Aleuta, jaguarów: Beaty i Kalego, tygrysicy Ratu, lwów – Sofii i Zulusa, serwali – Sawany, Kairo i Keni, kotów argentyńskich – Tomka i Bobka, gepardów – Jasmine i Jafara, surykatek – Mamuśki i jej stada.

Kulminacją imprezy w Ptaszarni będzie pyszny urodzinowy tort dla gości miśków polarnych, który pokroimy o godz. 12.00. Przed godz. 13.00 wyruszymy z Ptaszarni pod wybieg niedźwiedzi polarnych. Tam odśpiewamy Gregorowi i Aleutowi piękne „Sto lat”, a opiekunowie wręczą miśkom urodzinowe prezenty i poczęstują ulubionymi tortami warzywno-rybno-majonezowymi.

 

KONKURSY!

Konkursy z nagrodami to punkt obowiązkowy imprezy w ZOO. I tak przy wybiegu niedźwiedzi polarnych sprawdzimy Waszą wiedzę na ich temat.

Jeśli chcecie wziąć udział w kolejnych konkursach przygotujcie się już w domu! Pierwszy z nich to konkurs na mikołajkowe/świąteczne przebranie. Czekamy m.in. na wesołe elfy, śnieżynki, czy też renifery i inne. Drugi związany jest z urodzinami Gregora i Aleuta, aby wziąć w nim udział przynieście miśkom laurkę z życzeniami. Z wszystkich laurek zrobimy wystawę, a najpiękniejsze prace nagrodzimy!

 

Nie może Was zabraknąć!

 

Plan imprezy:

 

PTASZARNIA – 10.00-13.00

* Ciekawostki o niedźwiedziach polarnych – spotkanie z opiekunami

* ZOObacz sierść niedźwiedzia z baaardzo bliska

* Historia warszawskich niedźwiedzi polarnych

* Zapoluj jak niedźwiedź polarny

* Co wiesz o zwierzętach polarnych – mini gra terenowa

* Polarne koło fortuny

* Przypinki z polarnymi zwierzakami

* Pokoloruj bohaterów książki „Idziemy do ZOO…”

* Po co zwierzętom zabawki?

* Mikołajkowe pakowanie prezentów dla zwierzaków

 

Konkursy z nagrodami:

* 10.30 – Najpiękniejsza laurka dla Gregora i Aleuta

* 11.30 – Mikołajkowe/świąteczne przebranie

 

* 12.00 – Urodzinowy tort dla gości Gregora i Aleuta

 

WYBIEG NIEDŹWIEDZI POLARNYCH – 13.00-14.00

* Niedźwiedziowe „Sto lat”

* Torty warzywno-rybno-majonezowe dla Gregora i Aleuta

* Miśkowe prezenty

* Konkurs wiedzy o niedźwiedziach

 

Do udziału w imprezie upoważnia bilet wstępu do ZOO.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.