Urszula Radwańska wspólnie z GITD i GIS zachęca do zdrowego trybu życia

Podziel się:

fot.GITD

Urszula Radwańska wspólnie z GITD i GIS zachęca kierowców zawodowych do zdrowego trybu życia. Gwiazda tenisa wzięła dziś (3 grudnia) udział w briefingu dotyczącym akcji edukacyjno-informacyjnej „Wrzuć bieg na zdrowie”.

Z tenisową rakietą biega po kortach od najmłodszych lat. Sport ma we krwi, a na koncie wiele sukcesów. To efekt ciężkiej pracy: treningów, ale też stałej kontroli stanu zdrowia, zbilansowanej diety. Polska tenisistka Urszula Radwańska przekonywała dziś, że nie tylko sportowcy, ale każdy powinien dbać o zdrowie i kondycję  Dziś wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego i Inspekcją Sanitarną apelowała o to do kierowców zawodowych.

Jako sportowiec proponuję zdrowy styl życia. Jest to bardzo ważne pod każdym względem. Wszystko po to, aby kierowcy dobrze się czuli, mieli dobrą koncentrację, koordynację ruchową, aby koncentracja dłużej się utrzymywała w trasie – przekonywała Urszula Radwańska.

Kierowca zawodowy spędza w trasie wiele godzin. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, zmęczenie, presja czasu mogą prowadzić do choroby układu krążenia, problemów z nadwagą czy z kręgosłupem. Małe, codzienne wybory mogą uchronić przed tymi negatywnymi konsekwencjami. Warto zatem wrzucić bieg na zdrowie, pamiętać o odżywczych posiłkach, aktywności podczas odpoczynków, regularnych badaniach i przepisowej jeździe.

– Inspekcja Transportu Drogowego dba o szeroko rozumiane bezpieczeństwo na polskich drogach, kontrolujemy stan techniczny pojazdów, ale również sprawdzamy kondycję kierowców: czy są wypoczęci, czy są trzeźwiZdrowie, kondycja, wykonywanie niezbędnych badań lekarskich, te elementy wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pozwalają zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń drogowych – podkreślił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

(GITD)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.