Walczymy z sepsą! Jerzy Owsiak ogłosił cel 31. Finału WOŚP

Podziel się:

fot. Łukasz Widziszowski

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał WOŚP.Finał dla wszystkich – małych i dużych – takie hasło przyświeca 31. Finałowi WOŚP. Dziś w południe Jurek Owsiak ogłosił cel zbiórki, którym jest walka z sepsą. 

 

31. Finał WOŚP już 29 stycznia

Cel akcji został ogłoszony na równo 109 dni przed Finałem. Zbiórka na ulicach miast odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby. W ciągu najbliższych dni – 17 października – ruszy rejestracja Sztabów, a w listopadzie – rejestracja wolontariuszy.

31. Finał WOŚP : Jerzy Owsiak ogłosił cel zbiórki, którym jest walka z sepsą.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

(źródło: Fundacja WOŚP)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.