Małopolska: Pościg za motocyklistą. Policja apeluje: To nie czas na wycieczki!

Podziel się:

fot.Małopolska Policja

Policjanci zatrzymali po pościgu 35-latka który pomimo obostrzeń, jakie obecnie obowiązują, wyruszył na wycieczkę motocyklem. Mężczyzna był również  poszukiwany ,nie posiadał prawa jazdy oraz miał zakaz prowadzenia pojazdów – poinformował w poniedziałek Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

W niedzielne popołudnie małopolscy policjanci dali sygnał do zatrzymania trzem motocyklistom, niestety motocykliści nie reagowali na polecenia mundurowych i z dużą prędkością odjechali w stronę Krakowa. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekinierami. Motocykliści  jechali z bardzo dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym samym zagrożenie na drodze –  relacjonuje Gleń.

Za Rabką-Zdrój w pewnym momencie jedne z nich, kierujący suzuki stracił panowanie nad pojazdem i motocykl się przewrócił.Policjanci po przerwanym pościgu ruszyli z pomocą 35-latkowi. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych motocyklistów -dodał Gleń.

Obostrzenia związane z koronawirusem. Policja apeluje o pozostanie w domach.

35-latek który pomimo nowych przepisów i obostrzeń zdecydował się na wycieczke odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej , grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo mężczyźnie za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się grozi mu wysoka kara ze strony służb sanitarnych – nawet do 30 tys. złotych.

Policja apeluje o pozostanie w domach , oraz unikanie wycieczek i spotkań ze znajomymi. Oosby które nie przestrzegają  nowych przepisów i obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *