Warszawskie ZOO ma nowego niezwykłego mieszkańca

Podziel się:

Fot. Demid Aleksandrovich/ Warszawskie ZOO

W sobotę (15 lipca) w Warszawskim ZOO przyszedł na świat nowy kanczyl jawajski. To wyjątkowo samodzielny maluch, który mimo wszystko krok w krok podąża za swoją mamą, Lindą. Nad bezpieczeństwem kanczylowej rodziny czuwa tata, Arnold, a jej ludzcy opiekunowie dbają o dobrostan całej trójki dając im świeże i zdrowe smakołyki.

Maluszek kanczyla jawajskiego przyszedł na świat w Ptaszarni Warszawskiego ZOO. Niespełna 10-centymetrowy myszojeleń cały czas poznaje otoczenie i z ciekawością rozgląda się po zakamarkach swojej woliery. Zaraz po narodzinach stanął na swoich maleńkich nóżkach i spacerował przy boku mamy. Maluch w pierwszych dniach życia jest uzależniony od swojej rodzicielki – pije tylko jej mleko.

Linda jest bardzo opiekuńczą mamą i troszczy się o swoje maleństwo. Bacznym okiem dogląda swojego potomka również tata Arnold. Nie znamy jeszcze płci młodego kanczyla.

Kanczyle jawajskie mieszkają w Warszawskim ZOO od 2020 roku. Warszawską rodzinę można obserwować w jednej z wolier Ptaszarni, gdzie ma zapewnione właściwe parametry temperatury i wilgotności.

(żródłó:warszawskie ZOO)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.