Więcej tesli na polskich drogach. Zachodniopomorskie na czele

Podziel się:

fot.

Choć sama liczba tesli na polskich drogach nie może robić wrażenia, o tyle znaczący jest już wzrost sprzedaży. W rekordowych pod tym względem wrześniu i październiku pojawiło się ich w sumie 48 – dowiedziała się redakcja Bankier.pl. Od początku roku w Polsce zarejestrowano blisko 200 tesli.

Na koniec ubiegłego roku nad Wisłą było zarejestrowanych 366 tesli. 11 miesięcy później liczba ta zwiększyła się do 549 sztuk.

Wzrost liczby rejestracji tesli można zauważyć zwłaszcza we wrześniu. Wówczas Polacy zarejestrowali 25 modeli. Największą popularnością cieszył się model s (13 egzemplarzy). Na polskich drogach pojawiło się także 7 egzemplarzy modelu 3 oraz 5 sztuk modelu x – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Ministerstwo Infrastruktury.

Jak wynika z danych CEPiK, w ciągu czterech miesięcy, od początku sierpnia do końca listopada Polacy zarejestrowali 76 modeli – średnio 19 na miesiąc. Dla porównania, od początku roku do końca lipca, na polskich drogach pojawiło się 107 aut tej marki – średnia 15,3 na miesiąc. Średnia miesięczna sprzedaż wzrosła więc o jedną czwartą.

Sprzedaż tesli najmocniej wzrosła w woj. zachodniopomorskim, gdzie zarejestrowano również najwięcej samochodów tej marki.

(bankier.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.