Wojciech Mecwaldowski rozśmiesza widzów i… Piotra Adamczyka!

Podziel się:

fot.Aleksandra Mecwaldowska/ Polsat

Autor wielu złotych myśli, koneser trunków wysokoprocentowych, najwięcej czasu zajmuje mu kombinowanie, co zrobić, aby się nie narobić. Postać, która najczęściej obrywa od żony po głowie. Czym tym razem rozbawi nas bohater serialu.

Wojciech Mecwaldowski w roli Heńka Kowalskiego to komediowy majstersztyk. – Ja osobiście zawsze się z niego śmieję – zdradza kolega z planu serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”, Piotr Adamczyk. – Postać, którą gra Wojtek, to – moim zdaniem – najbardziej komediowa z całej rodziny Kowalskich. Oczywiście Wojtek świetnie wypełnia ją swoją kreacją – dodaje aktor.

Bez wątpienia nie można odmówić Wojtkowi Mecwaldowskiego kreatywności w sposobie tworzenia postaci. – Miałem nawet pomysł, żeby Henryk mówił tak niewyraźnie, że potrzebne byłyby napisy, aby ułatwić widzom rozszyfrowanie tego, co ma na myśli. Niestety nikt na to nie poszedł – wspomina ze śmiechem aktor.

Jedno jest pewne – mimo wielu wad trudno nie lubić Henryka Kowalskiego. – Myślę, że każdy z nas ma coś w sobie z Heńka – zauważa Wojciech Mecwaldowski.

Z jakimi wyzwaniami będzie musiał poradzić sobie serialowy Kowalski, dowiemy się w najbliższą sobotę o godz. 20:05 w Polsacie!

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.