Wspólne działanie w sieci metodą na przetrwanie. Rusza inicjatywa #Moliera2iPrzyjaciele

Podziel się:

fot.pras

Sklep internetowy Moliera2.com przychodzi z pomocą dotychczasowej konkurencji. Chce zaoferować na swojej platformie możliwość internetowej sprzedaży zamkniętym butikom. Wszystko po to, aby utrzymać miejsca pracy w zamkniętych dziś sklepach. Inicjatywa #Moliera2iPrzyjaciele rusza już jutro.

Moliera2.com to polski sklep internetowy, który od ponad 10 lat oferuje odzież i kosmetyki. E-commerce ma także swoje sklepy stacjonarne, ale znaczną część sprzedaży prowadzi w sieci. Dlatego, w przeciwieństwie do wielu firm, zamknięcie sklepów nie dotknęło ich w tak dużej mierze. Nie chcą jednak wykorzystywać tej przewagi w trudnej sytuacji całego rynku, tylko podzielić się miejscem w sieci z innymi. Swą pomoc oferują szczególnie tym sklepom, które nie są przygotowane na sprzedaż swoich towarów poprzez taki kanał dystrybucji i z dnia na dzień zostały bez przychodów, co często wiąże się też z koniecznością zwolnień personelu.

„Gospodarce potrzebna jest konsumpcja, a spadek obrotów w handlu negatywnie przełoży się na inne dziedziny gospodarki, to podkreśla dziś wielu ekspertów – mówi Arkadiusz Młynarczyk – Bussines Development Manager z Moliera2.com. – Tymczasem handel zamiera, poza branżą spożywczą, w zasadzie pozostał nam tylko Internet i widzimy, po ruchu na naszej stronie, że Polacy w sieci wciąż kupują. Jednak wielu przedsiębiorców nie jest na to gotowych, miną tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim uruchomią i wypromują swoje strony. My mamy wszystko gotowe, mamy własną infrastrukturę IT, zaplecze grafików, specjalistów e-commerce, bezpieczeństwo i pełne zaplecze logistyczne. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia współpracy od zaraz. Obecnie pracodawcy mają dwa wyjścia: albo przekazać wypowiedzenie pracownikowi albo stworzyć mu warunki do pracy, nawet na połowę, jedną czwartą etatu. Dzięki naszej stronie dajemy szanse na sprzedaż online towarów, które dziś zalegają na półkach w tysiącach sklepów. Chcemy wspólnie zawalczyć o polskie sklepy i miejsca pracy, jakie przez lata rozwoju biznesu stworzyły, nie pozwólmy tego zniszczyć” – dodał Młynarczyk.

Inicjatywa zaczyna działać od już. Chętni mogą zgłaszać się na adres: a.mlynarczyk@moliera2.comg.)

(Moliera 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *