Wykluczony z P.O. poseł zasilił inny klub opozycyjny

Podziel się:

Ireneusz Raś (w środku) podczas konferencji na Rynku Głównym w Krakowie fot.Tomasz Cichocki

Poseł na Sejm R.P. Ireneusz Raś, były członek Platformy Obywatelskiej, dołączył w ostatnich dniach do Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści. Decyzja polityka oznacza, że liczebność klubu, którego główną siłą jest Polskie Stronnictwo Ludowe, zwiększyło się do 24 posłanek i posłów.

Dołączenie polityka do ugrupowania z radością zostało przyjęte przez jego nowe koleżanki klubowe i nowych kolegów klubowych. „Cieszę się na naszą współpracę i wspólne budowanie racjonalnego centrum w ramach Koalicji Polskiej” – napisała na Twitterze posłanka Bożena Żelazowska. „Witamy bardzo serdecznie!” – napisał z kolei wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Klimczak, który jednocześnie zapowiedział kolejne transfery. „Warto podkreślić, że to dopiero początek. Wkrótce kolejne wzmocnienia, równie ważne i jeszcze bardziej zaskakujące” – napisał.

I. Raś, który od 2005 roku reprezentował w Sejmie P.O., kilka tygodni temu został wykluczony z partii wraz z innym posłem, Pawłem Zalewskim. Powodem była rzekoma działalność na jej szkodę, o którą parlamentarzystów oskarżano. Kilka tygodni wcześniej I. Raś był jednym z sygnatariuszy listu do władz P.O., w którym część członkiń i członków ugrupowania wzywało do jego przemiany. Poseł, znany z konserwatywnych obyczajowo przekonań, sprzeciwiał się również „ideologicznemu skrętowi w lewo”, jakiego od pewnego czasu dokonuje partia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.