Wylosowano pary półfinałowe Pucharu Polski!

Podziel się:

fot. PZPN

Dzisiaj o godzinie 12:00 odbyło się losowanie par półfinałowych Totolotek Pucharu Polski. Cracovia zmierzy się u siebie z Legią Warszawa, a Lech Poznań  w stolicy Wielkopolski podejmie Lechię Gdańsk.

Jeszcze przed epidemią koronawirusa awans do półfinału Pucharu Polski wywalczyły Lechia Gdańsk i Cracovia. Drużyna z Gdańska pokonała 2:1 Piasta Gliwice, a Pasy ograły w takim samym stosunku po dogrywce GKS Tychy.

Pozostałe dwa mecze ćwierćfinałowe zostały rozegrane w miniony wtorek i środę. Najpierw Legia Warszawa wygrała 2:1 z Miedzią Legnica, a potem Lech Poznań pokonał Stal Mielec 3:1. W stawce półfinalistów są tylko drużyny z PKO Ekstraklasy.

Pojedynki 1/2 finału Pucharu Polski 2019/2020 zostaną rozegrane w dniach 7-8 lipca po 34. kolejce PKO Ekstraklasy. O awansie do finału decyduje tylko jedno spotkanie. Finał Pucharu Polski ma się odbyć w piątek, 24 lipca. Gospodarzem tegorocznego pojedynku o Puchar Polski bez udziału kibiców będzie maksymalnie kilkunastotysięczny stadion. Kandydatami są m.in stadion Widzewa w Łodzi, czy Motoru w Lublinie.

fb: Zafutbolowani

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.