Zakaz wnoszenia alkoholu na poklad samolotów Ryanair na wybranych trasach.

Podziel się:

fot.Ryanair 

Ryanair zakazuje Brytyjczykom pakowania bezcłowego alkoholu w bagażu podręcznym do najpopularniejszych miejsc w Hiszpanii. Zaostrzenie przepisów wynika z rosnącej liczby incydentów z udziałem nietrzeźwych pasażerów Irlandzkiego  przewoźnika.

Wczasowicze podróżujący  do popularnych miejsc wakacyjnych w Hiszpanii  nie będą  mogli przewoźić alkoholu  w bagażu podręcznym z niektórych lotnisk – nawet jeśli zakupiono go w sklepach wolnocłowych, inormuje dziennik Express.co.uk

Ryanair próbuje teraz ograniczyć  zachowanie pasażerów na pokladach samolotów poprzez zaostrzenie przepisów dotyczących zakazu przwożenia alkoholu w bagażu podręcznym . Brytyjczycy wylatujący z Glasgow Prestwick i lotnisk w Manchesterze do ukochanych atrakcji turystycznych w Hiszpanii ,tego lata nie mogą już wnosić do kabiny alkoholu kupionego bezcłowo.

Ryanair wysłał w tym miesiącu e-maile do swoich klientów w Manchesterze i Glasgow, ostrzegając, że każdy alkohol zakupiony w sklepach wolnocłowych będzie musiał przejść do ładowni.

Zasada dotyczy każdego podróżującego na Ibizę, Alicante, Barcelonę, Malagę, Palma i Teneryfę Południe.

Odpowiednio zapakowany alkoho należy schować do bagażu podręcznego, który zostanie  umieszczony w luku bagażowym za darmo, jeśli pasażerowie mają pierwszeństwo wejścia na pokład lub jeśli mają niewielki bagaż podręczny.

Jeśli alkohol zostanie źle zapakowany ( plastikowej torbie) – pasażerowie będą musieli zostawić alkohol na lotnisku.

Personel Ryanair będzie wyeywkowo przeszukiwał  bagaże podręczne , aby upewnić się, że zasada nie jest lekceważona.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *