Koronawirus.Zostań w domu – Zobacz ZOO online !

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak iln24.pl

 Zostań w domu! Do tego powszechnego obecnie hasła nawołuje wiele osób. I zwierzęta z Warszawskiego ZOO też się do tego stosują, zresztą jak zawsze.

Nie dotyczy to jednak ludzkiej załogi ZOO, która w większości nie może pracować zdalnie! Pracownicy przychodzą do pracy i opiekują się zwierzętami, tyle że rotacyjnie i z zachowaniem procedur minimalizujących ryzyko zarażenia wirusem. Co takiego robią w pracy? A co słychać u zwierząt? Takie pytania od fanów ZOO pojawiły się już w pierwszych dniach po zamknięciu ZOO dla zwiedzających.

W odpowiedzi Warszawskie ZOO postanowiło „w czasach zarazy” zamieszczać na swoim profilu na Facebooku krótkie relacje z życia ZOO. Są to wyjątkowe filmy nagrywane i komentowane przez samych Opiekunów, którzy mimo trudnej i niecodziennej sytuacji, jak zawsze, troskliwie zajmują się zwierzętami. Czy coś się zmieniło w życiu zwierząt? Nie tak wiele, ale np. okazało się, że żyrafy są dużo bardziej wrażliwe na różne nieznane im dźwięki, które w przypadku obecności zwiedzających zwykle ignorowały… za to cieszą się bez skrępowania dźwiękiem chrupanych gałązek! Nosorożce zaczynają coraz śmielej używać czochradła, a brak gwaru pozwala przysłuchać się rozmowie ursonów: Marit i Wilsona. Te i inne ciekawostki do obejrzenia codziennie o 14.00 na oficjalnym fanpage’u Warszawskiego ZOO w krótkich filmach nakręconych przez opiekunów zwierząt.

Ale to nie koniec. Lekcje w szkołach i te, które do tej pory odbywały się w ZOO, również odwołano. Ale przecież akurat lekcje można prowadzić zdalnie! I takie ukazują się w każdy wtorek i czwartek na profilu na Facebooku ZOO Edukacja – Warszawskie ZOO oraz głównym Facebooku Warszawskiego ZOO, ale uwaga: czwartkowe filmowe lekcje przygotowaliśmy dla dorosłych!

Wolontariusze, którzy na co dzień prężnie działają w Warszawskim ZOO nie mogąc przychodzić do ogrodu również aktywność przenieśli do internetu – prezentują ZOOzagadki i ciekawostki o zwierzętach w formie prezentacji. Oczywiście na profilu wolontariatu na FB.

 

Gdzie znaleźć wieści z ZOO?

– Relacje opiekunów w cyklu #ZOOstańwdomu – #ZOObaczonline! Codziennie o godz. 14.00 – wydarzenie: https://www.facebook.com/events/144317193603238/

– Spotkanie z historią Warszawskiego ZOO co czwartek o 16.00  ZOOhistorycznie – Tele-Giergot o otwarciu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego (dostępne również na YouTube).

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *