30. Finał WOŚP. Ruszyła rejestracja wolontariuszy

Podziel się:

Wolontariusze 29. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

Wystartowała rejestracja wolontariuszy 30. Finału WOŚP. Do 19 listopada trwa rejestracja Sztabów, które będą działać w ramach jubileuszowego Finału,  do udziału w kweście zgłaszać mogą się również wolontariusze. Tylko w ciągu pierwszej doby zarejestrowały się blisko 3 tys. osób – informuje WOŚP.

Od poniedziałku chęć uczestniczenia w kweście zgłaszać mogą również wolontariusze. Metody aplikowania są dwie i to Sztab decyduje, czy chce rekrutować wolontariuszy podczas spotkań stacjonarnych, czy też online przy użyciu strony iwolontariusz.wosp.org.pl, co zwłaszcza w dobie pandemii jest rekomendowane i cieszy się ogromnym zainteresowaniem – tę metodę wybrało blisko 73% z zarejestrowanych dotąd 2838 osób.

Kwestować można na trzy sposoby

W ramach 30. Finału WOŚP kwestować można na trzy sposoby – tradycyjnie do tekturowej puszki, do puszki wirtualnej, czyli eSkarbonki, bądź łącząc te formy.

eSkarbonka to odpowiedź na potrzeby tych osób, które z rożnych względów nie mogą uczestniczyć w kweście na ulicy, ale chcą wesprzeć działania Orkiestry. Sympatycy WOŚP i przedstawiciele przedsiębiorstw z segmentu MŚP mogą wygenerować i udostępniać znajomym unikalny link do własnej eSkarbonki, za pomocą którego darczyńcy wpłacają darowizny z wykorzystaniem bezgotówkowych płatności online.

Rok temu – w czwartym roku funkcjonowania – eSkarbonka cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, bowiem z opcji tej skorzystały 22 tysiące osób, co pozwoliło na zebranie 29 razy więcej środków niż podczas 28. Finału WOŚP.

Założenia eSkarbonki, podobnie jak zgłoszenia online do wybranego Sztabu, dokonać można na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl już teraz, możliwość wpłat do wirtualnej puszki pojawi się z początkiem grudnia.
(wośp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.