60 tysięcy dolarów w.. kieszeni. Na granicy naruszył procedury

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay

Podczas kontroli osób przekraczających pieszo polsko- ukraińskie przejście graniczne w Medyce, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili niezgłoszone do kontroli znaczne ilości środków pieniężnych. Pieniądze, z naruszeniem obowiązujących procedur, przenosił obywatel Polski – poinformowała Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli dewizowej osób przekraczających pieszo przejście graniczne w Medyce, wykryli u jednego z podróżnych niezgłoszone do kontroli znaczne ilości środków pieniężnych.

Gotówkę bez wymaganego zgłoszenia przenosił przez granicę 38- letni obywatel Polski. Niemal 62 tysiące amerykańskich dolarów i ponad tysiąc polskich złotych znajdowało się jego w kieszeni.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się odpowiedzialności i na poczet grożącej kary wpłacił  kwotę 10 000  zł.

To kolejna w tym roku próba nielegalnego przewozu przez granicę środków pieniężnych, wykryta przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim.  W  kwietniu br. funkcjonariusze KAS podczas kontroli ciężarówki na przejściu granicznym w Korczowej ujawnili równowartość 430 tysięcy złotych, które z naruszeniem obowiązujących procedur przewoził 28- letni ob. Ukrainy.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro. Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.