Akcja ABW i Straży granicznej. Zatrzymano czterech obywateli Tadżykistanu powiązanych z tzw.Państwem Islamskim

Podziel się:

fot.Straż Graniczna  

Jak poinformował w komunikacie Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych ,na podstawie materiałów zebranych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Straż Graniczna zatrzymała czterech obywateli Tadżykistanu werbujących inne osoby do działań o charakterze terrorystycznym.

Jak czytamy w komunikacie nadesłanym do PAP 7 maja br. cudzoziemcy prowadzili na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działania polegające na werbowaniu konwertytów na islam w celu przeprowadzenia działań o charakterze terrorystycznym.

Ze zgromadzonych materiałów dowodowych że że zatrzymane osoby sympatyzują i popierają działalność organizacji terrorystycznej – tzw. Państwa Islamskiego- podano w komunikacie.

,,Cudzoziemcy zostali osadzeni w strzeżonym ośrodku Straży Granicznej w celu wydalenia i wpisania ich do wykazu osób niepożądanych na terytorium RP i strefy Schengen,, – dodano w komunikacie.

W komunikacie zaznaczono również że zostały przeprowadzone czynności w oparciu o przepisy ustawy o cudzoziemcach oraz ustawy o działaniach antyterrorystycznych.

(PAP/ MKSS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *