Bundesliga wraca do gry już w ten weekend! Za nią kolejne europejskie rozgrywki, w tym Ekstraklasa.

Podziel się:

fot. iln24.pl

Już w sobotę 16 maja wraca niemiecka Bundesliga. Będziemy mogli obejrzeć wtedy 6 spotkań, w tym największy hit tej kolejki, czyli derby ,,Zagłębia Ruhry” pomiędzy Borussią Dortmund, a Schalke Gelsenkirchen. 

Pierwsze spotkania rozpoczną się o godzinie 15:30. Mecze będą rozgrywane przy pustych trybunach. Transmisje można oglądać będzie w Eleven Sports, które przeprowadzi transmisje z 6 spotkań tej kolejki. Na boiskach Bundesligi możemy oglądać w akcji reprezentantów Polski m.in Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka, Dawida Kownackiego czy Rafała Gikiewicza. W niedzielę Lewandowski i jego koledzy z Bayernu podejmą na wyjeździe Union Berlin. Drużyna z Monachium obecnie lideruje rozgrywkom i ma na swoim koncie 55 punktów. Druga jest Borussia Dortmund (51 punktów), a trzeci zespół RB Lipsk (50 punktów). Tabelę zamykają Paderborn i Werder Brema. ,,Lewy” z 25 bramkami przewodzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi i wyprzedza drugiego Timo Wernera o 4 bramki.

Polska (29 maja) i Niemcy (16 maja) nie są jedyne. Już niedługo wystartują kolejne europejskie ligi i znów będziemy mogli wybierać, co obejrzeć! 😍

Potwierdzone terminy (wybrane):
🇫🇴 Wyspy Owcze – 9 maja
🇩🇰 Dania – 29 maja
🇵🇹 Portugalia – 30 maja
🇭🇷 Chorwacja – 30 maja
🇨🇭 Szwajcaria – 8 czerwca
🇹🇷 Turcja – 12 czerwca
🇸🇪 Szwecja – 14 czerwca

Najsilniejsze ligi, czyli Premier League, La Liga i Serie A nie mają jeszcze potwierdzonych terminów wznowienia rozgrywek, ale planuje się je wznowić na połowę czerwca.

fb: Zafutbolowani

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.