Borys Budka nowym liderem PO. Podano oficjalne wyniki

Podziel się:

Borys Budka  fot. Łukasz Nowak iln24.pl

Platforma Obywatelska podała oficjalne wyniki sobotnich wyborów na nowego przewodniczącego partii. Potwierdziły się początkowe przypuszczenia – wygrał je Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, minister sprawiedliwości w 2015 roku.

Borys Budka w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej uzyskał poparcie 78,49% głosujących. W wyborach powszechnych udział brali wszyscy członkowie PO – frekwencja wyniosła 76,4%. W związku z uzyskaniem wymaganej większości Borys Budka został Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej na kolejne 4 lata.

Gratuluję zwycięstwa, świetnego wyniku, dobrej kampanii, zaangażowania. Chciałem podziękować wszystkim, którzy w te wybory byli zaangażowani. Chcę podziękować za te 4 lata ciężkiej pracy, także Borysowi, zarządu krajowemu, wszystkim wyborcom PO przez ostatnie lata. To nie był łatwy czas. Partia, którą przejmowałem 4 lata temu, była w gorszym stanie niż jest dzisiaj” – mówił ustępujący przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej.

Czas na nowe twarze, nową energię i nową Platformę. Chciałbym raz jeszcze zaapelować do wszystkich, którzy przez ostatnich 19 lat chociaż raz oddali głos na PO, zaapelować do tych wszystkich, którzy już raz nam zaufali, a potem być może na skutek pewnych niepowodzeń przestali nam ufać. Wspólnie możemy wygrać kolejne wybory. Drodzy wyborcy KO, drodzy wyborcy PO, dla nas wszystkich najważniejszym celem są wybory prezydenckie. Psucie Polski zaczęło się od Pałacu Prezydenckiego. Naprawa Polski zacznie się również od Pałacu Prezydenckiego!” – mówił na konferencji prasowej przewodniczący PO Borys Budka.

Sylwetka nowego przewodniczącego

B. Budka urodził się 11 III 1978 roku. Jest prawnikiem, doktorem nauk ekonomicznych, nauczycielem akademicki. W Sejmie zasiada od 2011 roku. W 2015 roku przez kilka miesięcy pełnił funkcję ministra sprawiedliwości. W 2016 roku został wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych i ukształtowaniu się Sejmu IX kadencji został w nim przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni.

(PO)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *