Bundesliga: Bayern -Lipsk grad bramek Lewandowski bez gola

Bayern Monachium zremisował na Allianz Arena z RB Lipsk 3-3 w hicie 10 kolejce niemieckiej Bundesligi. Pełne 90 minut rozegrał Robert Lewandowski , niestety tym razem polski napastnik nie wpisał się na listę strzelców.Trzema asystami popisał się Kingslay Coman.

W szlagierowym starciu 10 kolejki niemieckej Bundesligi padło aż sześć bramek. Mecz  Bayernu z  RB Lipsk zakończył się zasłużenie remisem 3: 3 (2: 2) na boisku po krótkiej przerwie związanej z urazem mięśniowym pojawił się Robert Lewandowski, niestety mecz zakończył bez trafienia.

Mecz zaczął się prowadzeniem RB Lipsk w 19. minucie  Nkunku daje Lipskowi prowadzenie, w 30 minucie po ładnej kombinacyjnej akcji Bayernu Musiala doprowadza do remisu. Niespełna cztery minuty później po kolejnej składnej akcji i asysście  Comana  Müller  zmienia wynik meczu na 2-1 , na odpowiedź Lipska czekaliśmy zaledwie dwie minuty  Justina Kluivert sprytnie pokonuje Neuera i pierwsza połowa kończy się wynikiem 2-2.

Początek drugiej połowy należał do gości juz w 48 minucie po dośrodkowaniu Angeliño, Forsberg  strzalem  głową z bliskiej odległości daje prowadzenie RB Lipsk 2-3 . Bayern natychmiast rzucił się do ataku i zepchnął RB we własne pole karne, kwadrans przed końcem po doskonałym dośrodkowaniu Kingsleya Comana Müller po strale głową wyrównuje wynik spotkania.

Remis pozwolił bawarczykom zachować pozycję lidera Bundesligi.

FC Bayern – RB Lipsk 3: 3 (2: 2)