Bundesliga: Mija pięć i pół roku od pierwszego gola Roberta Lewandowskiego w barwach Bayernu

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak iln24.pl

23 września 2014 roku  Robert Lewandowski w swoim trzecim meczu u siebie po przejściu z Borussii Dortmund strzelił swoją pierwszą bramkę w koszulce Bayernu na Allianz Arena przeciwko SC Paderborn. Lewandowski strzelił gola na 2: 0. Bawarczycy wygrali wówczas 4-0.

Pięć i pół roku później Lewandowski i FC Bayern  spotykają się ponownie z SC Padeborn (22.02) w piątek wieczorem . Tym razem punkt wyjścia jest zupełnie inny. Lider z Monachium zmierzy się z ostatnim zespołem Bundesligi .Lewandowski jest obecnie najlepszym strzelcem z 23 bramkami, cała drużyna Paderborn zdobyła 29 bramek w tym sezonie.

Od meczu we wrześniu 2014 roku 31-letni napastnik ustanowił wiele rekordów w koszulce FC Bayern. Strzelił 91 razy w Bundeslidze przed własną publicznością , na swoim koncie ma 151 bramek zdobytych dla mistrzów Niemiec. Jest za Gerdem Müllerem (365) i Karl-Heinz Rummenigge (162) .

Z 227 bramkami w całej rywalizacji Lewandowski jest już na drugim miejscu za Müllerem (508). Koniec głodu Lewandowskiego na kolejne bramki  może nie być długi..Już w piątkowy wieczór może powiekszyć swoje konto bramkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.