Dębica: Nielegalny hazard,KAS zabezpieczyła kolejne automaty do gier

Podziel się:

fot.KAS 

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zabezpieczyli kolejnych 6 nielegalnych  automatów służących do gier hazardowych- poinformowała Edyta Chabowska z zby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

21 maja br. funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Podczas kontroli lokalu na terenie Dębicy funkcjonariusze zabezpieczyli 6  nielegalnych automatów do gier hazardowych.  Przeprowadzone eksperymenty gry, potwierdziły hazardowy charakter kontrolowanych urządzeń.  Podczas przeszukania  lokalu, funkcjonariusze ujawnili także gotówkę w wysokości 3 tysięcy  złotych.

Walcząc z nielegalnym hazardem, funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali od początku roku 130 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks).

Niezależnie od powyższego,  organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – jej wysokość wynosi sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.