KAS przekazało 10 tys. litrów alkoholu na walkę z koronawirusem

Podziel się:

fot.KAS 

Podkarpacka KAS przekazała nieodpłatnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie 10 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu . To największa dotychczas partia alkoholu przekazywana przez KAS w woj. podkarpackim do celów dezynfekcyjnych, niezbędnych w walce z koronawirusem- poinformowała mł. asp. Edyta Chabowska Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Podczas przekazania, które odbyło się 23 czerwca br. w Łańcucie, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek podkreślił, że jednostki KAS w całym kraju reagują na zapotrzebowanie różnego rodzaju podmiotów na środki dezynfekcyjne, które są niezbędne do walki koronawirusem.

“Dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu, po raz kolejny możemy przekazać alkohol etylowy do walki z pandemią” zaznaczył Dyrektor IAS.

Tym razem to aż 10 tysięcy litrów ponad 94 % alkoholu, o wartości blisko 150 tys. złotych, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS podczas kontroli samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 19.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur, alkohol mógł zostać przekazany nieodpłatnie jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

Możliwość jego użycia do celów dezynfekcyjnych potwierdziły badania przeprowadzone w laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Dalszą dystrybucją alkoholu do potrzebujących jednostek zajmie się Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie. Jak podkreślił  Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor- alkohol przekazany przez podkarpacką KAS to istotne wsparcie w działaniach, które pozwalają na skuteczna walkę z koronawirusem.

Podczas spotkania w Łańcucie, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkreślił, że KAS podejmuje wiele działań, które służą wzmacnianiu bezpieczeństwa sanitarnego naszego kraju, wskazując nie tylko na odprawy graniczne towarów, mających znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, ale także nadzór KAS nad produkcją płynu do dezynfekcji rąk w Jedliczu.

Dyrektor IAS Rzeszów wskazał także na ekonomiczne aspekty bezpieczeństwa podkreślając, że urzędy skarbowe podległe Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie dokładają wszelkich starań aby wesprzeć podatników w tym szczególnym czasie-  w możliwie najkrótszym terminie dokonują zwrotów nadpłaconego podatku oraz priorytetowo rozpatrują wnioski o przyznanie ulg i zwolnień podatkowych.

(KAS)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.