Doniu powraca z nowym singlem! Powrót “Przestrzeni” po 20 latach!

Podziel się:

Doniu powraca z nowym singlem fot.mat.pras

Blisko 20 lat temu Doniu rozpoczął prace nad swoim solowym albumem „Monologimuzyka”, na którym znalazł się hit „Przestrzeń”. To jeden z tych utworów, które zapisały się w historii polskiego hip-hopu i w bardzo szybkim tempie stał się numerem 1 w ogólnopolskich stacjach radiowych.

Po raz pierwszy w mainstreamowych mediach hiphopowe rymy zestawione zostały ze śpiewanym refrenem. To co wtedy mogło wydawać się szokiem, w dzisiejszym otwartym świecie muzyki nikogo już nie dziwi : hiphop stał się popem. Dzięki singlowi album zdobył nagrody na największych festiwalach. Doceniony był przez słuchaczy oraz jury.

 

Sam Artysta stał się wtedy jednym z najbardziej znanych i lubianych wykonawców na polskiej scenie muzycznej. Wykonawca gościnnie nagrywał, śpiewał i produkował muzykę m.in dla Peji, grupy Ascetoholix której był współzałożycielem, Zipery, 52 Dębiec, Mezo, Sylwii Grzeszczak, Kombii. W ostatnich latach przypomniał się takimi numerami jak „Ona Tańczy” (złoty singiel)  nagrany w duecie z Nowatorem czy „Złote Tarasy” z Mr. Polska, (diamentowy singiel)  który stał się hitem zeszłego sezonu. Wspiera także weteranów i nagrał ceniony w środowisku singiel „Walkę Mamy We Krwi”.

Doniu podkreśla: „Od lat spotykam Was na ulicach, koncertach, w podróży i jestem wdzięczny za każde dobre słowo pod adresem singla „Przestrzeń”. Wiąże się z nim wiele wspomnień z młodych lat, waszych osobistych ale i moich. Dlatego dziś powstaje nowa część, nowy tekst, dziś to twój utwór, twoje przeżycia, ja tylko je ilustruję słowami, to „Twoja Przestrzeń”.”

 

Za produkcję nowego utworu odpowiada w kwestii wokali Doniu, w kwestii muzycznej P.A.F.F znany z produkcji m.in dla Lanberry, Matheo, DonGuralesko, czy remiksów Young Leosi i ATB.

„To wciąż moja pasja dlatego nawiązując do oryginału, odszukałem i użyłem tego samego mikrofonu TLM103 w sesji nagraniowej co 20 lat temu, to była olbrzymia przyjemność na chwilę wrócić do tamtych nut, do nagrywania w taki sam sposób jak na debiutanckim albumie. Ten głos powrócił !” dodaje Doniu.

Do singla powstał teledysk, warto podkreślić, iż nagrany on został nie tylko w Polsce, ale i na przygotowującej się do wiosny Islandii. Zdjęcia wykonał od lat współpracujący z artystą Maciej Olejniczak i team DL Promotion.

Dziś artysta spełnia się nie tylko na polu muzycznym, od lat reżyseruje i produkuje filmy reklamowe, spoty i klipy we własnej agencji kreatywnej DL Promotion. Co ciekawe ma na swoim koncie produkcje nie tylko z polskimi sportowcami, aktorami i olimpijczykami ale też zagranicznymi gwiazdami m.in mistrzem świata wagi ciężkiej Davidem Haye czy hollywoodzkim aktorem Jeanem Reno.

„Tylko ty i twoja przestrzeń” kultowy głos powrócił!

 

(mat.pras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.