„Earth Festival” Uniejów 2022. Gwiazdy dla Polski na trzech koncertach pokaże Polsat !
Michał Szpak jedna z gwiazd Earth Festival “Gwiazdy dla Czystej Polski” fot.Łukasz Nowak/iln24.pl
W dniach od 19 do 21 sierpnia odbędzie się piąta edycja „Earth Festival”. Tegoroczny festiwal będzie składał się z trzech dni koncertowych i dwóch dni atrakcji eventowych przygotowanych przez Partnerów wydarzenia.
,,Earth Festival,, trzy koncerty i plejada gwiazd
Podczas piątkowego koncertu „Zalewski i Przyjaciele” wystąpią czołowi artyści alternatywnej sceny muzycznej – wśród nich m.in. Nosowska, Brodka, Igo i Grubson. W sobotę na festiwalowej scenie we wspólnej sprawie „Artyści przeciwko wojnie” zagrają m.in. Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Maciej Maleńczuk, Paweł Domagała, Kev Fox. Zwieńczeniem „Earth Festivalu” będzie niedzielny koncert „Gwiazdy dla Czystej Polski”- wśród nich m.in.: Doda, Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Sebastian Karpiel – Bułecka.
3 wyjątkowe koncerty
Piątkowy koncert „Zalewski i Przyjaciele” zbudowany będzie wokół czterech żywiołów – ziemi, powietrza, ognia i wody. Krzysztof Zalewski zaprosił na scenę przyjaciół, którym troska o ziemię jest szczególnie bliska, a ekologia to ich styl życia. Na jednej scenie z Krzysztofem zaśpiewają Monika Brodka, Igo, Grubson, Smolik, Natalia Szroeder, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz oraz Katarzyna Nosowska. Wykonają nie tylko największe przeboje Zalewskiego, ale również covery takie jak: „Kolorowy wiatr” Edyty Górniak, czy „Earth song” Michaela Jacksona. Artyści wykonają także swoje największe przeboje m.in. Grubson „Na szczycie”, a Brodka „Grandę”.
Sobotni koncert „Artyści przeciwko wojnie” to hołd dla wszystkich ofiar barbarzyńskiej wojny, która toczy się za naszą granicą. Oprócz utworów muzycznych usłyszymy też wstrząsające świadectwa dzieci, które przeżyły wojenne piekło . Najbardziej znane utwory poświęcone walce o wolność wybrzmią w niezwykłej aranżacji Orkiestry Michała Grotta. Tego wieczoru na festiwalowej scenie wystąpią: Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Piotr Kupicha, Maciej Musiałowski, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, Grzegorz Hyży, Robert Janowski, Tina Karol, Sebastian Karpiel – Bułecka, Paweł Domagała, Skubas, Kev Fox, Julia Marcell i Zazula. Koncert poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna.
Zwieńczeniem festiwalu w Uniejowie będzie koncert “Gwiazdy dla Czystej Polski”. Na scenie wystąpią gwiazdy, znane z zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska. Tego wieczoru zaśpiewają: Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Sebastian Karpiel-Bułecka, Doda, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Sebastian Riedel, Ania Rusowicz, Pectus, Konin Gospel Choir. Artystom towarzyszyć będzie Grott Orkiestra. Koncert poprowadzą Ilona Krawczyńska i Marcelina Zawadzka.
Transmisja widowiska od piątku do niedzieli, 19-21 sierpnia, od godziny 20:00 na antenie Polsatu. Wstęp na wszystkie trzy koncerty na terenie Term Uniejów jest bezpłatny.
Ekomiasteczko pełne atrakcji
„Earth Festival” w Uniejowie to w tym roku trzy dni wspaniałych doznań muzycznych i dwa dni wypełnione aktywnościami dla dzieci i dorosłych w specjalne urządzonym eko-miasteczku. Na wszystkich zgromadzonych czekać będą m.in.: sportowe wyzwania w wirtualnej rzeczywistości, strefa beauty z eko pielęgnacją, konkursy z nagrodami, czy eko warsztaty: budowanie domków dla owadów, obrazki z roślin i wiele innych. Jedną z atrakcji będzie także niepowtarzalna możliwość obejrzenia autobusu wodorowego.
Na sobotę zaplanowano także kino Earth Festival, podczas którego emitowane będą: przedpremierowo film dokumentalny z biblioteki BBC EARTH „Earthshot. How to Save Our Planet” z Davidem Attenborough oraz kino z portfolio Telewizji Polsat film dla dzieci „Jeżyk i przyjaciele” oraz komedia romantyczna „Narzeczony na niby”.
Transmisja wydarzenia od piątku do niedzieli od godziny 20:00 na antenie Polsatu. Wstęp na wszystkie trzy koncerty oraz na teren ekomiasteczka jest bezpłatny.
(polsat)