El.ME 2020.Polska – Słowenia 3-2.Ostatni mecz Łukasz Piszczka.(ZDJĘCIA)

Podziel się:

fot.Darek Golik/PGE Narodowy

W ostatnim meczu eliminacji do Euro 2020 reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3-2 i przypieczętowała swój awans do turnieju. Bramki dla gospodarzy zdobyli Szymański , Lewandowski i Góralski. Łukasz Piszczek w meczu ze Słowenią wystąpił po raz ostatni w drużynie narodowej.

Biało-czerwoni już przed meczem przed Słowenią zapewnili sobie pozycję lidera grupy G. Po wygranej ze Słowenią Polska pozostała liderem z 25 pkt, za nami z 19 pkt uplasowała się Austria.

Polska – Słowenia: Wygrywamy ze Słowenią , pożegnalny mecz Łukasza Piszczka

fot.Darek Golik/PGE Narodowy

Swój ostatni mecz w barwach biało-czerwonych rozegrał Łukasz Piszczek .34 -letni prawy obrońca został owalnie przywitany przez cały PGE Narodowy.

Przed meczem Łukasz Piszczek otrzymał z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka otrzymał pamiątkową paterę i koszulkę z numerem 66 (suma występów w kadrze). Nasz zawodnik mecz rozpoczął w podstawowym składzie, murawę opuścił w doliczonym czasie gry, specjalnie utworzony szpaler przez piłkarzy polskich i słoweńskich oraz owacja całego stadionu pożegnały doświadczonego zawodnika.

Pierwszą brankę dla Polski zdobył już w 3 minucie Sebastian Szymański dla 20-latka było to pierwsze trafienie w reprezentacji. Słoweńcy rozpracowali naszych obrońców w 14 min Tim Matavz wyrównał. W 54 minucie po niesamowitej solowej akcji Roberta Lewandowskiego , który zostawił kilku rywali z tyłu pokonał Jana Oblaka dając nam prowadzenie.

Słoweńcy ponownie doprowadzili do remisu w 61 minucie,kiedy to zawodnik Atalanty Bergamo Josip Ilicic pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Premierową i zwycięską bramkę dla biało-czerwonych w 81 minucie zdobył zawodnik Ludogorca Razgrad Jacek Góralski.

Polska – Słowenia 3-2 (1-1) Szymański’ 3 Matavz ’14 Lewandowski ’54  Ilicic ’61 Góralski’81

fot.Darek Golik/PGE Narodowy
fot.Darek Golik/PGE Narodowy
fot.Darek Golik/PGE Narodowy
fot.Darek Golik/PGE Narodowy
fot.Darek Golik/PGE Narodowy
fot.Darek Golik/PGE Narodowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.