EL.MŚ 2022. Polska wygrywa z Albanią, lecz to rywal dyktował grę

Reprezentacja Polski pod wodzą Paulo Sousy pokonała w czwartkowy wieczór Albanię 4-1 w eliminacjach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Mężczyzn 2022. Polacy wrócili do gry o przyszłoroczny mundial w Katarze.

Nie lada emocji dostarczyła reprezentacja Polski, która w czwartkowy wieczór rywalizowała na PGE Narodowym w Warszawie z Albanią w meczu eliminacji do MŚ. Kibice doczekali się bramek i zwycięstwa aż 4-1, ale gra Biało-Czerwonych pozostawiała wiele do życzenia. Ekipa z Albanii zaczęła bardzo ostro, czego efektem dla gości było kilka żółtych kartek w niespełna kwadrans.

Swoją 70. w narodowych barwach bramkę strzelił Robert Lewandowski – po dośrodkowaniu Kamila Glika w 12 minucie, nasz reprezentant strzałem głową dał prowadzenie dla Biało-Czerwonych. Odpowiedź Albańczyków padła już w 25. minucie, kiedy to Sokol Cikalleshi precyzyjnym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Bardzo dobrze wszedł w mecz Adam Buksa, który w swoim debiucie również zaliczył trafienie tuż przed zakończeniem drugiej części spotkania – po dograniu Przemysława Frankowskiego, mocnym strzałem głową dał prowadzenie do przerwy 2:1.

W 54. minucie, po doskonałym pojedynku biegowym z albańskim obrońcą, Robert Lewandowski dograł futbolówkę Grzegorzowi Krychowiakowi, który skierował piłkę do pustej bramki. Wynik na 4:1 ustalił Karol Linetty, który po niespełna 30 minutach na murawie strzałem od poprzeczki pokonał Etrita Berishe.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w niedzielę 5 września o g.20:45 z San Marino.

• 4:1 – Karol Linetty, 89. minuta

Polska: Polska: 1. Wojciech Szczęsny – 18. Bartosz Bereszyński (od 33. minuty 3. Paweł Dawidowicz), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek – 7. Kamil Jóźwiak, 16. Jakub Moder, 10. Grzegorz Krychowiak, 21. Przemysław Frankowski (od 62. minuty 8. Karol Linetty), 13. Maciej Rybus (od 81. minuty 23. Tymoteusz Puchacz) – 14. Adam Buksa (od 81. minuty 11. Karol Świderski), 9. Robert Lewandowski.

Albania: 1. Etrit Berisha – 4. Elseid Hysaj, 18. Ardian Ismajli, 15. Marash Kumbulla, 6. Berat Djimsiti, 20. Lorenc Trashi (od 67. minuty 21. Odise Roshi) – 7. Keidi Bare, 8. Klaus Gjasula, 22. Amir Abrashi (od 74. minuty 9. Endri Cekici) – 10. Rey Manaj (od 68. minuty 19. Bekim Balaj), 16. Sokol Cikalleshi (od 83. minuty 11. Myrto Uzuni).

Żółte kartki: Świderski, Bednarek – Abrashi, Bare, Hysaj, Gjasula, Manaj.