EURO 2021 siatkarzy. Ukraina rozbita, Polska bez porażki wychodzi z grupy

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com

Kraków, Tauron Arena: Wynikiem 3:0 polscy siatkarze pokonali reprezentację Ukrainy w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Polacy z pierwszego miejsca wychodzą z grupy A jako jedyna drużyna, która dotychczas nie przegrała żadnego meczu.

Pierwszy set poszedł Polakom gładko – już na początku uciekli Ukraińcom i ostatecznie wygrali 25:15. W drugim secie “Niebiesko-Żółci” zmobilizowali się – przez pewien czas nawet prowadzili. Jednak z wyniku 11:11 “Biało-Czerwoni” objęli prowadzenie i wygrali seta 25:20. Trzeci set aż do wyniku 21:21 był wyrównany, jednak następnie Polacy zdobyli 4 punkty z rzędu i wygrali mecz.

Wieczorem Grecja przegrała z Portugalią 1:3 i odpadła z turnieju. Z mistrzostwami żegna się również Belgia. Do dalszej części EURO, oprócz Polski, przechodzą jeszcze Portugalia, Serbia oraz Ukraina. W tym gronie jedynie Polska nie przegrała żadnego meczu w grupie.

Drużyny z grupy A rozegrają mecze 1/8 finału w Gdańsku na Ergo Arenie. Ich przeciwnikami będą 4 najlepsze drużyny grupy C. 11 IX o godzinie 17:30 Ukraina zmierzy się z Federacją Rosyjską, a 3 godziny później Polska z Finlandią. Kolejnego dnia o 17:30 rozpocznie się mecz Niderlandy-Portugalia, a o 20:30 Serbia-Turcja.