Remis w ostatnich minutach. Polscy futboliści nie ulegli Anglikom!

Warszawa: Remisem 1:1 zakończył się mecz reprezentacji Polski oraz Anglii w piłce nożnej mężczyzn w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. „Biało-Czerwoni” zachowali szanse na awans do mundialu, jednak w kolejnych meczach nie może im się podwinąć noga.

Przez większość meczu na tablicy PGE Narodowego widniał bezbramkowy remis. Dopiero w 72. minucie Harry Kane zdobył gola dla Anglii. Polacy jednak, zwłaszcza pod koniec meczu, przypuścili pressing na bramkę przeciwnika. Jednak dopiero w 2. minucie 4 minut doliczonych do regulaminowego czasu gry udało się wyrównać wynik. Bohaterem „Biało-Czerwonych” stał się Damian Szymański, który po wrzutce skierował głową piłkę do siatki.

W pozostałych meczach 6. kolejki eliminacji w grupie I gospodarzom poszło lepiej. W Budapeszcie Węgry pokonały Andorę 2:1, a w Elbasanie Albania rozbiła San Marino 5:0.

Na 4 kolejki przed końcem eliminacji Polska zajmuje 3. miejsce w grupie, za Anglią oraz Albanią. „Biało-Czerwoni” wciąż mają szanse na awans. Bezpośredni dałoby zajęcie 1. miejsca w grupie, jednak Polska musiałaby odrobić 4-punktową stratę do Anglii. Bardziej prawdopodobne jest zajęcie 2. miejsca, które da udział w barażach. Konieczne byłoby odrobienie straty 1 punktu do Albanii. To możliwe się stanie w meczu z Bałkańczykami, który odbędzie się 12 X. Poprzedni pojedynek Polacy wygrali 4:1.

Polska 1:1 Anglia (do przerwy 0:0)

Bramki:

• 0:1 – Harry Kane, 72. minuta
  • 1:1 – Damian Szymański, 92. minuta

Składy:

• Polska: Wojciech Szczęsny – Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek, Kamil Glik (od 80. minuty Michał Helik), Tymoteusz Puchacz (od 80. minuty Maciej Rybus)- Kamil Jóźwiak (od 80. minuty Przemysław Frankowski), Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak (od 68. minuty Damian Szymański), Jakub Moder – Robert Lewandowski, Adam Buksa (od 63. minuty Karol Świderski)
  • Anglia: Jordan Pickford – Kyle Walker, Luke Shaw, John Stones, Harry Maguire – Declan Rice, Jack Grealish, Kalvin Phillips Raheem Sterling, Mason Mount – Harry Kane

Sędziowie: główny: Daniel Siebert, liniowi: Rafael Foltyn i Stefan Lupp, techniczny: Daniel Schlager, główny VAR: Bastian Dankert, asystent VAR: Markus Sinn (wszyscy z Niemiec)

Sytuacja w grupie I po 6 kolejkach eliminacji

(punkty – bramki zdobyte/bramki stracone – mecze wygrane/mecze zremisowane/mecze przegrane)