EURO 2023 siatkarzy. Kolejne zwycięstwa Polaków

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/TaniaVdB

Macedonia Północna, Skopje: Polska wygrała 2 kolejne mecze na Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W piątek pokonała Niderlandy 3:1, a w niedzielę Macedonię Północną 3:0.

W piątek Polacy podjęli Holendrów. Pierwszy set nie poszedł im – przegrali 23:25. Jednak kolejne poszły „Biało-Czerwonym” znacznie lepiej. W drugim rozbili „Pomarańczowych” 25:13, a w trzecim do 19. Czwarty set Polacy również wygrali, 25:22, dzięki czemu zdobyli kolejne 3 punkty w tabeli.

Natomiast w niedzielę Polska podjęła gospodarzy rozgrywek grupy C, reprezentację Macedonii Północnej. Pierwszy set początkowo był dość wyrównany, z niewielką dominacją Polaków. Następnie, od wyniku 9:9, „Biało-Czerwoni” uciekli rywalom i sukcesywnie zwiększali przewagę, wygrywając set 25:12.

Drugi set również na początku był wyrównany, i również Polacy w dalszej części objęli prowadzenie. Jednak pod koniec seta Macedończycy dogonili rywali, doprowadzając do remisu 20:20, i gra stała się wyrównana. Mimo to, Polska wygrała do 21.

W trzecim secie również początkowo gra była wyrównana, a następnie „Biało-Czerwoni” uciekli Bałkańczykom. Przy stanie 23:14, na boisko po raz pierwszy wszedł Wilfredo León i po jego zagraniach, Polacy zdobyli 2 punkty, dzięki czemu wygrali mecz w 3 setach.

W pozostałych meczach grupy C w piątek Czechy pokonały Danię 3:1 (25:15, 23:25, 29:27, 25:22). Natomiast w sobotę Holendrzy pokonali Czechów 3:0 (25:22, 25:22, 25:22), a Macedonia wygrała z Czarnogórą, również w 3 setach (25:22, 25:18; 25:20). Z kolei w niedzielę Czarnogóra pokonała Danię 3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:22).

Tabela grupy C po 3 kolejkach
[punkty – wygrane mecze (w tym wygrane wynikiem 3:2) / przegrane mecze (w tym przegrane wynikiem 2:3) – wygrane sety/przegrane sety]
  1. Polska                     9    3 (0) / 0 (0)    9/1
  2. Niderlandy            6    2 (0) / 1 (0)     7/3
  3. Macedonia Płn.    6    2 (0) / 1 (0)     6/4
  4. Czechy                   3    1 (0) / 2 (0)      3/7
  5. Czarnogóra           3    1 (0) / 2 (0)      3/7
  6. Dania                     0    0 (0) / 3 (0)     3/9

Czechy zajmują wyższe miejsca nad Czarnogórą dzięki lepszemu stosunkowi „małych punktów” (225:239 kontra 218:248)