Fernando Santos nowym trenerem reprezentacji. Przedstawił cele dla Polski

Podziel się:

Fernando Santos nowy selekcjoner reprezentacji Polski fot.Joanna Składanek/PGE Narodowy

Oficjalnie Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portugalczyk został oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Po blisko miesięcznym oczekiwaniu  i różnych spekulacjach kto ma objąć po Czesławie Michniewiczu kadrę Polski w końcu oficjalnie poznaliśmy nowego selekcjonera to Fernando Santos to 68-letni portugalczyk były piłkarz i trener, który na ostatnim mundialu w Katarze prowadził rezprezentację Portugalii z którą dotarł  do ćwierćfinału.

Fernando Santos oficjalnie zaprezentowany

Prezes PZPN Cezary Kulesza  na specjalnej konferencji prasowej oficjalnie przedstawił nowego selekcjonera. Fernando Santos nowy kontrakt  podpisał na dwa cykle eliminacyjne – do Euro 2024 i mistrzostw świata 2026. Szkoleniowiec zamieszka w Warszawie, a jego rola będzie poszerzona również o szkolenie młodzieży.

Cele dla reprezentacji Polski

Trener Santos przyznał że kiedy grał przeciwko reprezentacji Polski stracia dla niego bardzo trudne, dodał że Polska ma znakomitych zawodników o olbrzymiej jakości, oraz należy do czołówki światowej. Nowy trener stwierdził również że przejęcie reprezentacji Polski jest dla niego ogromnym zaszczytem –Od dzisiaj jestem Polakiem , jestem jednym z was -dodał.

Fernando Santos podczas swobodnej wypowiedzi stwierdził że czas zacząć pracę, ale wszystko wymaga czasu trzeba stworzyć nowe nawyki, wypracować rutynę, nowe pomysły zamiary to postawił sobie jako pierwszy projekt z nową reprezentacją. Celem jest awans na Euro, ale ważniejsze jest po prostu iść dalej i wygrywać.

Najbliższy mecz który w którym Fernando Santos zadebiutuje w roli nowego selekcjonera odbędzie się 24.marca Polska zmierzy się z Czechami w El.Euro 2024.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.