Pracownicy Sabre ułożyli największe puzzle świata. Zrobili to jako pierwsi w Polsce

Podziel się:

fot.mat pras

Pracownicy Sabre Polska, firmy specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla branży podróżniczej, podjęli nietypowe, a zarazem olbrzymie wyzwanie. Postanowili w jak najkrótszym czasie ułożyć największe komercyjnie dostępne puzzle na świecie, składające się z 60 tysięcy elementów.

Wspólna zabawa i rekord w układaniu puzzli !

Piątek 13. z całą pewnością nie należał do pechowych dla pracowników Sabre Polska. Ponad sto osób z czołowej krakowskiej firmy technologicznej zaangażowało się w akcję układania największych puzzli świata – kompozycji “What a Wonderful World”, składającej się z 60 tysięcy elementów (60 sekcji po tysiąc) i zajmującej ponad 21 metrów kwadratowych. Przedstawia ona mapę świata.
Pracownicy Sabre postawili sobie za cel ułożenie tego obrazu w jak najkrótszym czasie, a każdy z uczestników poświęcił tyle czasu, ile tylko mógł – od kilkunastu minut do niemal doby. Niemal, bo wyzwanie zakończyło się sukcesem po 20 godzinach. To był czas poświęcony nie tylko na realizację puzzlowego zadania, ale również na wspólną integrację, budowanie relacji i wymianę doświadczeń.

Wspólne układanie puzzli to jedna z inicjatyw stworzonych przez pracowników i wspieranych przez Sabre Polska. Cieszę się, że firma umożliwia realizację naszych pozazawodowych pasji, które wymagają pracy zespołowej i licznie angażują osoby z różnych obszarów. Dziękuję każdemu, kto dołożył choćby element do okazałej całości, tworząc wspaniały obraz. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie stawić czoła nawet najtrudniejszym zadaniom

– mówi Rafał Wróbel, koordynator akcji, Software Quality Engineer w Sabre Polska.

Warto dodać, że pracownicy Sabre ułożyli ogromne puzzle już po raz kolejny. W 2022 roku podjęli się bowiem nieco mniejszego wyzwania, składającego się z 48 tysięcy elementów. Oba imponujące obrazy trafiły na ściany siedziby firmy, zlokalizowanej w Krakowie. Oba też nawiązują do turystyki – a ta nie byłaby możliwa na dużą skalę, gdyby nie systemy technologiczne tworzone i rozwijane w Sabre.
Łączna wartość globalnych wydatków na podróże przetwarzanych przez systemy Sabre wynosi 120 miliardów dolarów rocznie. Krakowskie centrum rozwoju jest jednym z kluczowych dla globalnej marki, zatrudniając ponad 1300 osób.
(źródło:Wec)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.